Dom Zdrojowy w Brzeźnie do remontu. Odzyska blask w 1,5 roku. Powstanie tam Centrum Edukacji Ekologicznej

jwZaktualizowano 

Wideo

Zobacz galerię (16 zdjęć)
Dom Zdrojowy w gdańskim Brzeźnie ma odzyskać dawny blask. Budynek zostanie odremontowany i przeznaczony na potrzeby Centrum Edukacji Ekologicznej. Zrewitalizowany zostanie również otaczający go park. W piątek 28 czerwca podpisana została umowa z wykonawcą prac.

- Bardzo się cieszę, że Dom Zdrojowy nie tylko zostanie odrestaurowany, ale również zmieni swoją funkcję, na Centrum Edukacji Ekologicznej i będzie służył mieszkańcom dzielnicy oraz całego miasta. Myślę, że to miejsce uatrakcyjni najbliższą okolicę i będzie jednocześni pierwszą z kilku kolejnych inwestycji w Brzeźnie od pasa nadmorskiego, aż do terenów portowych – powiedział Alan Aleksandrowicz, zastępca prezydent Gdańska ds. inwestycji w piątek przy okazji podpisania umowy na realizację robót.

W podpisaniu umowy uczestniczyli też Paweł Golak - dyrektor Hevelianum, będącego inwestorem, oraz - ze strony wykonawcy - Stanisław Poniewierka, prezes zarządu w firmie Poleko, która zwyciężyła w przetargu i za ok. 23 mln zł brutto wykonać ma w ciągu 18 miesięcy od lipca 2019 r. prace.

Czytaj także

Przy podpisaniu umowy obecni byli także Radni Dzielnicy i mieszkańcy Brzeźna. W budynku dawnego Domu Zdrojowego oraz w przyległym parku ma powstać „zielona szkoła” – Centrum Edukacji Ekologicznej. Jak zapowiadają urzędnicy, grupy zorganizowane młodzieży szkolnej, uczestnicy indywidualni oraz mieszkańcy Brzeźna będą mogli wziąć tam udział m.in. w wykładach, szkoleniach, panelach dyskusyjnych i warsztatach. Do dyspozycji będą także miejsca noclegowe i restauracja. Dom Zdrojowy ma też dodatkowo pełnić funkcję miejsca spotkań i integracji lokalnych społeczności.

Dom Zdrojowy to nie tylko Centrum Edukacji Ekologicznej i zielona szkoła. Mamy nadzieję, że będzie to również miejsce, które spodoba się mieszkańcom Brzeźna, będą się tu czuli dobrze i wspólnie z nami tworzyli jego atmosferę.

- Dom Zdrojowy to nie tylko Centrum Edukacji Ekologicznej i zielona szkoła. Mamy nadzieję, że będzie to również miejsce, które spodoba się mieszkańcom Brzeźna, będą się tu czuli dobrze i wspólnie z nami tworzyli jego atmosferę. Zarówno Rada Dzielnicy i mieszkańcy interesowali się projektem, i dzięki wspólnym wysiłkom udało się doprowadzić do realizacji inwestycji. Liczę, że spotkamy się tu ponownie za 18 miesięcy, aby świętować otwarcie i odkrywać potencjał tego miejsca – stwierdził Paweł Golak, dyrektor Hevelianum.

Gdańsk zajmie się zabytkowym Domem Zdrojowym

Firma Poleko Sp. z o.o. działa w Trójmieście od ponad dwudziestu lat. Przez ten czas zrealizowała m.in. adaptację zabytkowego budynku „Stara Apteka” na nową scenę Teatru Wybrzeże.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 1

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

A dziura „Boreyki” również ?

Czy to nadal będzie straszyć ?

Dodaj ogłoszenie