Derbowy sparing Arki Gdynia z Gryfem Wejherowo na remis. Szkolne błędy żółto-niebieskich [ZDJĘCIA]

Piłkarze Arki mają za sobą trzeci sparing w okresie przygotowawczym do nowego sezonu. Tym razem żółto-niebiescy zremisowali w derbowym pojedynku z Gryfem Wejherowo.

Przed sobotnią batalią z Gryfem, piłkarze Arki mogli pochwalić się dwoma zwycięstwami w spotkaniach sparingowych. Najpierw 2:1 pokonali mistrza Cypru, APOEL Nikozja. Później natomiast ograli III-ligową Gwardię Koszalin 2:0. W sobotę co prawda zachowali status niepokonanych w meczach sparingowych, ale swoją grą nie zachwycili, popełniając wiele prostych, by nie powiedzieć nawet - szkolnych błędów.

Po pierwszej połowy bardziej zadowoleni ze swojej postawy mogli być piłkarze z Wejherowa, choć prowadzenie 2:1 zawdzięczali głównie prezentom, jakie sprawili im rywale. Najpierw w 34. minucie fatalny błąd w defensywie popełnił Alan Fialho, a ten na bramkę zamienił Krzysztof Rzepa. W 41. minucie natomiast samobója strzelił sobie bramkarz Konrad Jałocha, który niefortunnie próbował piąstkować przy rzucie rożnym rywali.

Arka Gdynia szykuje się do prezentacji zespołu

Gdynianie odpowiedzieli Gryfowi dwiema bramkami. Po świetnej akcji Pawła Abbotta w 38. minucie, piłkę pod nogi dostał Rafał Siemaszko. Zawodnikowi pozostało tylko skierować futbolówkę do pustej siatki. Z kolei w 69. minucie rzut karny na gola zamienił Marcus da Silva, który wcześnie był faulowany w polu karnym rywala.

Żółto-niebiescy na pewno nie mogą być zadowoleni z przebiegu tego pojedynku. Trener Grzegorz Niciński w dalszym ciągu ma zatem nad czym pracować. W sobotę posłał do boju dwie różne jedenastki, ale żadna z nich nie zachwyciła.

Arka Gdynia - Gryf Wejherowo 2:2 (1:2)
0:1 Rzepa (34)
1:1 Siemaszko (38)
1:2 Jałocha 41 (gol samobójczy)
2:2 Da Silva (69 rzut karny)

Arka: Jałocha - Socha, Fialho, Marcjanik, Wojowski - Lomski, Mosiejko, Łukasiewicz, Renusz - Siemaszko, Abbott

Arka II połowa: Miszczuk - Stolc, Sobieraj, Wojcinowicz, Warcholak - da Silva, Bożok, Nalepa, Yussuff - Tomasiewicz - Szerszeń.

Gryf : Ferra - Kowalski, Kostuch, Szur, Dampc, Kołc, Osłowski, Czapliński, Rzepa, Czychowski, Gicewicz

Gryf II połowa: Wichman - Czapliński, Kostuch (65' Szur), Skwiercz, Koza - Giec, Sosnowski, Wicoń, Klimczak - Rzepa (73' Gicewicz), Czoska

Rozbierana sesja Celii Jaunat. Dziewczyna Krychowiaka poszła w ślady innych polskich WAG's