Daria Pikulik tuż za podium kolarskich mistrzostw świata w Hongkongu

Tomasz Turczyn
W Hongkongu trwają mistrzostwa świata w kolarstwie torowym
W Hongkongu trwają mistrzostwa świata w kolarstwie torowym Andrzej Szkocki/Polska Press
Daria Pikulik bardzo dobrze spisała się podczas mistrzostw świata w kolarstwie torowym rozgrywanych w Hongkongu. Zawodniczka BCM-u Nowateksu Ziemia Darłowska zajęła czwarte miejsce w omnium.

Po dwóch konkurencjach darłowianka była szósta. W kolejnych dwóch startach wypadła świetnie. W wyścigu australijskim była trzecia, a w punktowym niewiele jej zabrakło, by wskoczyć na podium.

Omnium to rodzaj wieloboju kolarskiego składającego się z czterech konkurencji. Daria Pikulik otworzyła omnium w Hongkongu od szóstej pozycji w scretchu. Później była 9. w wyścigu na tempo i 3. w australijskim, co dawało jej 5. pozycję w klasyfikacji generalnej. W ostatnim starcie wygrała trzy z ośmiu punktowanych rund, w tym premiowany podwójnie finisz, ale to nie dało jej medalu. Zajęła ostatecznie czwarte, najbardziej nie lubiane przez sportowców, miejsce.

- Tak blisko, a tak daleko - komentuje Daria Pikulik. - Teraz może być już tylko lepiej.

Pikulik straciła po 5 punktów do Holenderki Kirsten Wild i Australijki Amy Cure. Triumfowała Brytyjka Katie Archibald. Za plecami 19-latki z Bukowa Morskiego (gm. Darłowo) znalazła się m.in. Sarah Hammer, wicemistrzyni olimpijska z Londynu i Rio de Janeiro.

Film został nagrany w Zespole Szkół nr 2 w Starym Jarosławiu, gdzie Daria Pikulik opowiadała o swoich początkach kolarskich.

W sobotę 15 kwietnia Daria Pikulik startuje podczas MŚ w Hongkongu w wyścigu w parze - madisonie. To specyficzna odmiana wyścigu punktowego. Startuje kilkudziesięciu zawodników, podzielonych na drużyny po dwóch. Jadą 120 okrążeń z „lotnymi premiami” co 20 okrążeń.