Czwarta kwarta należała do Lotosu

Adam Suska
Koszykarki Lotosu PKO BP pokonały w Poznaniu miejscowy MUKS, ale trudno byłoby napisać, że kontrolowały ten mecz od początku do końca. Zwycięstwo zapewniły sobie dopiero w czwartej kwarcie, w której zdecydowanie dominowały nad zespołem gospodyń.

Z trzema małymi (Alana Beard, Paulina Pawlak, Olivia Tomiałowicz) i dwiema wysokimi (Ivana Matović i Emilia Podrug) w wyjściowej piątce rozpoczęły mecz w Poznaniu koszykarki wicemistrza kraju. W tym ustawieniu nie szło im najlepiej, przegrywały 9:14 i trener Jacek Winnicki zdecydował się na podwyższenie składu.

Na parkiecie pojawiły się Katia Snitsina, Magdalena Leciejewska i Marta Jujka. Gdynianki rzeczywiście zyskały przewagę pod koszem, szybko odrobiły straty i wyszły na prowadzenie.
Nie uszanowały go jednak, fatalnie zaczynając drugą kwartę. Jej początek gdynianki przegrały aż 2:12, ale później znów wysokie zaczęły odrabiać straty. Leciejewska wyrównała na 33:33, a na przerwę ona i jej koleżanki schodziły, prowadząc 39:38.

Sytuacja powtórzyła się w trzeciej kwarcie i zaczęło pachnieć niespodzianką. Jednak w czwartej partii wszystko wróciło do normy.

Ciężar zdobywania punktów w Lotosie wzięły na siebie Matović, Beard i Leciejewska, które przy wsparciu pozostałych koleżanek poprowadziły swój zespół do - mimo wszystko - pewnego zwycięstwa. Cieszy zwłaszcza postawa "Leci", która ostatnie występy miała słabsze.

MUKS Poznań - Lotos PKO BP Gdynia 75:84 (17:19, 21:20, 27:24, 10:21)
MUKS: Walich 18, Sibora 16 (1), Howard 14 (1), Skobel 11, Mrozińska 8, Aleliunaite-Jankowska 3, Idczak 3, Rafałowicz 2, Wdowczyk 0, Pamula 0.
Lotos PKO BP: Beard 19 (3), Matović 18, Leciejewska 11, Podrug 9, Marchanka 9 (1), Jujka 5, Pawlak 4, Snitsina 4, Tomiałowicz 3 (1), Masłowski 2.