Czerwone Róże dla najlepszych

  Czerwone Róże dla najlepszych

  Katarzyna Szcześniak

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Stowarzyszenie Czerwonej Róży już po raz trzydziesty czwarty przyznało nagrody najlepszym studentom i kołom naukowym działającym na trójmiejskich uczelniach.
  Statuetkę Czerwonej Róży, tytuł najlepszego studenta oraz czerwoną skodę fabię otrzymał Tomasz Snarski, student IV roku prawa z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Najlepszym kołem naukowym zostało Studenckie Koło Naukowe przy Klinice Pediatrii, Hematologii, Onkologii i Endo- krynologii Akademii Medycznej w Gdańsku.

  Przyznano także specjalne nagrody dla studentów stawiających pierwsze kroki w dziennikarstwie.
  Otrzymali je studenci z "Dziennika Akademickiego", dodatku do "Polski Dziennika Bałtyckiego". Wojciech Kieszkowski dostał nagrodę Pióra za najlepszy debiut dziennikarski, a Anastazja Skuras nagrodę Peleryny za wszechstronność dziennikarską. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w niedzielę w Dworze Artusa. - Czerwona róża jest symbolem piękna, dobra i miłości, czyli wartości najwyższych - mówił Ludwik Klinkosz, prezes zarządu Stowarzyszenia Czerwonej Róży, podczas uroczystości. - A to święto jest triumfem pracy, wiedzy i rozumu. Zwykle nie mamy problemu z wyborem najlepszego studenta, ale w tym roku poziom był bardzo wysoki i wyrównany - dodał.

  Co to jest

  Nagroda Czerwonej Róży jest co roku przyznawana najlepszym studentom i kołom naukowym w Trójmieście.

  Organizatorami konkursu są Stowarzyszenie Czerwonej Róży oraz wszystkie trójmiejskie uczelnie publiczne.

  Nagroda przyznawana jest najlepszemu studentowi, najlepszemu kołu naukowemu, za debiut dziennikarski i za dokonania w dziennikarstwie studenckim. W tym roku przyznano ją po raz 34.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo