Czarni ulegli Zastalowi

Patryk Kurkowski

Nie udało się Enerdze Czarnym zdobyć za pierwszym podejściem winnego grodu. Słupszczanie w dramatycznym spotkaniu przegrali po dogrywce z zielonogórskim Zastalem w ćwierćfinale play-off Tauron Basket Ligi.

W wersji rozszerzonej - po powrocie do pełni sił trzech zawodników - słupszczanie stali się naprawdę groźną drużyną. Już na początku meczu przekonali się o tym zielonogórzanie. Przeważnie świetnie przygotowany taktycznie Zastal zupełnie nie miał pomysłu na zatrzymanie brązowych medalistów. Podopieczni Mihailo Uvalina dotrzymywali kroku naszej drużynie dzięki zaangażowanej postawie w ofensywie.

Jeszcze przed przerwą drużyna z winnego grodu przejęła kontrolę. Gospodarze utrzymali świetną dyspozycję w ataku, którą zawdzięczali rewelacyjnemu Walterowi Hodge'owi. Rozgrywający Zastalu jak zwykle świetnie dogrywał partnerom, ale i trafiał na przyzwoitej skuteczności.

Brązowi medaliści po przerwie nie dali za wygraną i tym razem skupili swoją uwagę na obronie. Słupszczanie nie pozwolili zielonogórzanom rozwinąć skrzydeł, sami zaś wzięli się za odrabianie strat. I dopięli swego.

Na 10 minut przed końcem był remis. Zawodnicy Dainiusa Adomaitisa w czwartej kwarcie długo gonili wynik, ale za sprawą Stanleya Burrella i Scotta Morrisona zdołali nawet objąć prowadzenie. Jeszcze nieco ponad pół minuty przed końcem Energa Czarni mieli dwa punkty więcej od Zastalu, ale Marcin Sroka wykorzystał dwa rzuty osobiste i wyrównał.

Zadać ciosu na wagę zwycięstwa "Czarne Pantery" nie zdołały, w efekcie doszło do dogrywki. W niej lepiej wystartowali zielonogórzanie, ale nasi koszykarze próbowali jeszcze odmienić losy meczu. Tym razem im się nie powiodło. Szanse słupszczan pogrzebał Uros Mirković, trafiając dwie "trójki".

Brązowi medaliści rozpoczęli zatem walkę w play-off od porażki. Jak będzie w następnym starciu? Kolejny mecz w Zielonej Górze odbędzie się we wtorek, 24 kwietnia, o godz. 19.

Zastal Zielona Góra - Energa Czarni Słupsk 97:92 (23:27, 26:17, 14:19, 17:17, 17:12)

Zastal: Hodge 31 (1), Mirković 20 (2), Chanas 16 (1), Stelmach 10 (2), Archibeque 9, Sroka 6, Mobley 5, Flieger 0.

Energa Czarni: Burrell 29 (3), Morrison 15, Weaver 10, Hinson 8 (2), Cesnauskis 8, Białek 7 (1), Roszyk 6, Kikowski 5 (1), Leończyk 4.