CSIO*** w Sopocie. Polacy pechowo zakończyli zawody [ZDJĘCIA]

Łukasz Żaguń
Karolina Misztal / Dziennik Bałtycki
Za nami 60. edycja Międzynarodowych Zawodów w Skokach CSIO*** na sopockim Hipodromie. Zawodnicy z całej Europy, w tym oczywiście z Polski, rywalizowali ze sobą od czwartku do niedzieli. W sumie w Sopocie odbyło się 12 konkursów.

Na parkurze zaprezentowało się ponad 100 jeźdźców i 300 koni. Emocji nie brakowało już pierwszego dnia zawodów, w którym to z dobrej strony pokazali się reprezentanci Polski. W czwartek odbył się jeden z dwóch konkursów, w którym to zawodnicy walczyli o punkty kwalifikujące do ostatniego , najważniejszego konkursu - Grad Prix. Najlepiej z Polaków wypadł Marek Lewicki, który dosiadając konia "Abigej" uplasował się na trzecim miejscu.

W piątek nasi reprezentanci świetnie wypadli w konkursie młodych koni. Na podium stanęło dwóch polskich zawodników - Marcin Bętkowski i Mściwoj Kiecoń. W konkursie o Puchar Narodów zwyciężyli natomiast Szwedzi. Polacy zajęli siódme miejsce.

Nasi zawodnicy na czołowych pozycjach plasowali się także w sobotnich konkursach. W zawodach o puchar ministra rolnictwa i rozwoju wsi, w konkursie kwalifikacyjnym do Grand Prix, zwycięstwo odniósł Argentyńczyk Alexis Trosch. Świetnie zaprezentował się też Krzysztof Ludwiczak, który dosiadając konia "Luca Toni" sobotnią rywalizację ukończył na drugim miejscu.

Najważniejszy konkurs odbył się jednak ostatniego dnia zawodów, w niedzielę. W Grand Prix wystartowało w sumie 60 najepszych par. Polskę reprezentowało łącznie 12 zawodników. Tylko dwóm z nich udało się jednak zakwalifikować do finałowej rywalizacji. Niestety, decydujący przejazd nie był dla naszych sportowców zbyt udany. Marek Lewicki uplasował się na dziesiątym miejscu, a Jarosław Skrzyczyński był 12. Ten drugi nie może być jednak rozczarowany udziałem w zawodach CSIO*** na sopockim Hipodromie. Wcześniej bowiem usłyszał Mazurka Dąbrowskiego po zwycięstwie w konkursie szybkości o puchar marszałka województwa pomorskiego.

Niedziela okazała się szczęśliwa dla holenderskich kibiców. Zwycięstwo w zawodach Grand Prix w wielkim stylu odniosła bowiem młoda zawodniczka - Stephanie Brugman.