Coś z grzechu obżarstwa

  Coś z grzechu obżarstwa

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Bałtycki

  Pierwsza myśl na wieść, że w Łaźni będzie wystawiał Michał Sikorski (Tegieer, TGR), jest taka, że Łaźni coś się pokićkało. Łaźnia gardzi artystami, takimi co wytwarzają piękno. Jedyną nadzieję budzi tytuł wystawy: "Łasuch". Zagłuszający niedostatek urody obżarstwem.
  Ale nawet w tej sytuacji nic nie jest tak proste, jak się wydaje. Wystawa absolwenta Sopockich Szkół Fotograficznych Hejber (dyplom 2006), twórcy kreacji fotograficznych, które sam nazywa Urban Absurd, nie przychodzi z ulicy. Ona się owszem tam szwendała (jako cała), ale też odwiedzała znaczące w Polsce i nie tylko konkursy.

  Jego foty zdobyły trzy nagrody: Pierwszą, Czasopisma Art @ Business i portalu profesjonalne portfolia artystów podczas IV Warszawskiego Festiwalu Fotografii Artystycznej 2008! A oprócz tego, mimochodem, na paryskim Prix de Photograhie Paris 3 (Px3) nagrodę Trzecią. W tej sytuacji udział w trójmiejskiej Transfotografii był coś jak bułka z masłem. To tylko mijający rok! Sukcesów poprzednich nie spisałby na wołowej skórze.

  Nie jest Łaźnia tak niezdobytą twierdzą, żeby nie mógł jej sforsować Michał Sikorski. I stanie się, a właściwie już się stało. Nie jest jednak Sikorski pierwszym artystą forsującym fortece nawet cieszących się mirem niezależnych formacji.

  On jest fotografikiem, na tym polega jego zawód. Fotograficy zwący siebie artystycznymi w sferę, w którą on z sukcesem wskoczył, omijali dotąd z daleka. Najwcześniej wkroczyli w nią poeci, rzadko zauważani, jak np. nasz Marek Maganiusz Kielgrzymski.

  Dopiero po nich weszli didżeje, rozpruła się pierzyna z tysiącem nieskubanych rockowych piór, nie było więc miękkiego pierza. A do tego zmierza wielowymiarowa sztuka fotograficzna Michała: nie zapominając o bardzo ważnym wymiarze każdej działalności artystycznej - poczuciu humoru, o żywiole zabawy, który kiedyś tkwił w każdym odruchu, mającym artystycznie obłaskawiać groźne żywioły natury.
  (tas)

  Wernisaż 7 listopada. Wystawa czynna do 23 listopada.
  CSW "ŁAŹNIA" Gdańsk, ul. Jaskółcza 1

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo