W październiku odbędzie się CodeWeek 2017. Gdański Inkubator Przedsiębiorczości Starter już po raz piąty zaprasza na to wydarzenie.

CodeWeek 2017 w Gdańsku - termin:

W dniach 10-19 października dzieci, młodzież i dorośli będą mogli poznać tajniki programowania i nowych technologii. Zapisy na warsztaty i wydarzenia już się zaczęły.

Czym jest CodeWeek 2017?

CodeWeek to europejska inicjatywa promująca naukę kodowania. To tydzień warsztatów i spotkań z przedstawicielami firm branży informatycznej i nowych technologii. Zajęcia kierowane są do dzieci oraz początkujących, jak i bardziej zaawansowanych programistów.

TOP 100 najlepszych firm na Pomorzu
Kliknij w obrazek, aby dowiedzieć się więcej!
Najbogatsze firmy na Pomorzu

- W tym roku z okazji CodeWeeka przygotowaliśmy w Starterze 11 wydarzeń skierowanych do ponad 400 osób. Część z nich jest bezpłatna. Zachęcamy do szybkiego zapisywania się - mówi Beata Jakubczyk, koordynatorka wydarzenia ze Startera.

CodeWeek 2017 w Gdańsku - PROGRAM I ZAPISY

Uczestnicy będą mieli okazję do poznania ciekawych zagadnień dotyczących technologii XXI wieku. Podczas warsztatów organizowanych przez firmę Blue Dot Solutions chętni dowiedzą się, jak znaleźć i analizować dane satelitarne. Za to firma Solwit opowie o agilowym zarządzaniu projektami, coraz popularniejszym w branży IT, który opiera się m.in. na wzmacnianiu samodzielności i odpowiedzialności zespołu.

400 osób będzie mogło wziąć udział w warsztatach i zajęciach z programowania

Sporo wrażeń czeka także na dzieci w wieku 8-13 lat. Warsztaty dla nich przygotuje WOW School we współpracy ze Starterem. Młodzi programiści będą projektować własną grę 3D, poznają podstawy tworzenia stron internetowych, a także spotkają się z Photonem - interaktywnym robotem, który uczy programowania i rozwija ciekawość świata u dzieci.