Co można wnieść ze sobą na maturę z matematyki? Matura 2019 trwa. Przedmioty, które możesz zabrać wg CKE [LISTA]

nie
Co można wnieść ze sobą na maturę? Lista Karolina Misztal
Egzaminy maturalne 2019 rozpoczęły się w poniedziałek, 6 maja 2019 roku. Co będzie można wziąć ze sobą na maturę np. z matematyki? Lista rzeczy, które można zabrać na maturę. Przedmioty na maturę z polskiego i matematyki, chemii, fizyki i innych przedmiotów maturalnych.

CO MOŻNA WNIEŚĆ NA MATURĘ 2019

Listę przedmiotów, które można wnosić na egzamin maturalny określa Centralna Komisja Egzaminacyjna. Podczas matury można korzystać tylko z tych przyrządów, które określone są przez CKE. Nie ma możliwości wniesienia pamiątek czy maskotek na szczęście.

Na egzamin nie można też wnosić żadnego jedzenia i napojów. Nie ma możliwości by na teście mieć przy sobie np. kanapkę lub batona.

Uczniowie muszą pamiętać także, by zostawić telefony komórkowe w torbie. Dzwoniący smartfon może być bowiem powodem wyproszenia z sali.

LISTA PRZEDMIOTÓW, KTÓRE MOŻNA WNIEŚĆ NA MATURĘ 2019

Język polski

- słownik ortograficzny, słownik poprawnej polszczyzny

Matura 2018. Matura ustna i pisemna z języka polskiego. Kilka wskazówek „last minute” dla maturzystów od polonistki [wideo]

Język kaszubski

- słownik ortograficzny, słownik poprawnej polszczyzny, słownik języka kaszubskiego - nie mniej niż 1 na 25 osób

Biologia

- każdy zdający może mieć linijkę

Chemia

- karta wybranych tablic chemicznych dla każdego zdającego, każdy zdający może mieć linijkę i kalkulator prosty*

Fizyka i astronomia

- karta wybranych wzorów i stałych fizycznych dla każdego zdającego, każdy zdający może mieć linijkę oraz kalkulator prosty*

Geografia

- każdy zdający powinien mieć linijkę, lupę, kalkulator prosty*

Historia

- każdy zdający może mieć lupę

Matematyka

- zestaw wybranych wzorów matematycznych dla każdego zdającego, każdy zdający powinien mieć cyrkiel, linijkę, kalkulator prosty*

TERMINY MATUR 2019

Egzamin maturalny jest przeprowadzany jeden raz w ciągu roku, w okresie od maja do września, w terminach głównym, dodatkowym i poprawkowym. Wyniki matur poznamy 30 czerwca.

Matury 2019 rozpoczynają się 6 maja. Egzaminy ustne potrwają od 9 do 22 maja. Egzamin jest przeprowadzany w szkołach według harmonogramu ustalonego przez przewodniczących zespołów egzaminacyjnych.

Od 6 maja do 25 maja odbywać się będą egzaminy ustne z języków obcych i języków mniejszości narodowych.

Po maturze z matematyki: Bardzo łatwy egzamin. Nie spodziewałem się, że będą takie łatwe zadania:

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 4

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

dziwki24.pl - Napalone Kobiety z Twojej Okolicy ogłaszają się i szukają przygodnego seksu jeszcze dziś! Mamuśki, studentki, nauczycielki, rozwiedzione i te które chcą zdradzic mężów na portalu randkowym www.dziwki24.pl

t
towarzysz Z

towarzyszka Zalewska wybroni barany... sorry, maturzystów (elektorat), przed zakusami wrednego towarzysza Broniarza. Którego jedyną wadą jest to, że nie popiera pisu, z wzajemnością. Wręcz do pisu nie należy, jak towarzysz przewodniczący oświatowej solidarności.

A
AJB

A wiedzę w głowie i IQ powyżej setki można? Czy tow. Broniarz wymusi zakaz w trosce o niekonstytucyjną konkurencję młodzieży i w obronie koryt w ZNP?

k
kamil

- huit.re/wyma
Arkusze pytania i odpowiedzi Maturalne. Pewniaki! Wersja podstawowa jak i rozszerzona.
Dobre skany w pdf
- huit.re/wyma

Dodaj ogłoszenie