Ciepło na Start i Podaj Dalej Ciepło. Zagłosuj i zdecyduj, kto otrzyma wsparcie

Monika Jankowska
podajdalejcieplo.pl
Ciepło na Start to nowy program, którego celem jest wsparcie podmiotów z obszaru ekonomii społecznej, głównie spółdzielni socjalnych. Jego organizatorem jest EDF Polska S.A. Akcja jest organizowana we współpracy z Gdańskiem i Gdynią oraz Ośrodkiem Wsparcia Ekonomii Społecznej (OWES).

Na czym polega program Ciepło na Start? Za pośrednictwem specjalnej strony internetowej podajdalejcieplo.pl internauci mogą głosować na spółdzielnie z Trójmiasta. Spośród 10 spółdzielni zostanie 6 - z największą liczbą głosów, z których w ostatnim etapie kapituła wybierze 2. Nagrodą jest wsparcie finansowe z przeznaczeniem na promocję działalności. Zwycięzcy otrzymają kwotę w wysokości 12 500 zł.

Swój głos można oddać na następujące spółdzielnie socjalne: Dwie Zmiany, 50+, Estetica Expert, [email protected], 100 procent, Kooperacja, Krąg i Świetlicę Edukacyjną Stonoga.

- Zachęcamy do głosowania. Cel jest ważny. Wybrana przez internautów spółdzielnia socjalna otrzyma środki finansowe na rozwijanie swojej działalności - mówi Katarzyna Dudzin, Główny Specjalista ds. Komunikacji EDF Polska S.A. - Chętnie bierzemy udział w inicjatywach wspierających zrównoważony rozwój.

Czym jest ekonomia społeczna tłumaczy Agnieszka Chomiuk z OWES:
- Łączy ona w sobie cele społeczne z działalnością ekonomiczną przy uhonorowaniu człowieka jako najwyższej wartości.
EDF oprócz innowacyjnego projektu Ciepło na Start organizuje wspólnie z Gdańskiem, Gdynią i Rumią już szóstą edycję programu Podaj Dalej Ciepło. Firma chce wspomóc cztery organizacje pozarządowe: Stowarzyszenie Pomóż Sąsiadowi, Stowarzyszenie Wspólnota Serc, Fundację Pro Caritate Gedanenis i Gdańskie Stowarzyszenie Epileptyków. Wybraną organizację należy wskazać poprzez głosowanie internetowe za pośrednictwem strony www. podajdalejcieplo.pl. Wsparcie z przeznaczeniem na pokrycie rachunków za ciepło otrzymają wszystkie organizacje w zależności od ilości głosów przyznanych przez internautów. Organizacja z największą ilością głosów otrzyma 20 tys., kolejna 15 tys. a dwie kolejne po 10 tys. zł. W obu projektach głos można oddać do 10 grudnia.

Sprawdź, na kogo możesz oddać głos:

Projekt Ciepło na Start

Spółdzielnia socjalna Dwie Zmiany - Spółdzielnia świadczy usługi w obszarach: kultura i sztuka - prowadzenie galerii sztuki, organizowanie koncertów, spektakli i pokazów filmowych, promowanie artystów, edukacja - organizowanie warsztatów, paneli dyskusyjnych, spotkań autorskich, propagowanie zdrowego stylu życia, ekologii i rzemiosła, udostępnianie warsztatu, międzypokoleniowa integracja lokalnej społeczności -warsztaty dla seniorów, dzieci, osób wykluczonych społecznie, prowadzenie gastronomii - kawiarnia i bar bistro serwujące sezonowe i regionalne produkty, warsztaty kulinarne.

Spółdzielnia socjalna 50+ - Spółdzielnia świadczy usługi opiekuńcze w tym opiekę nad długotrwale unieruchomionymi i przewlekle chorymi w miejscu zamieszkania w formie spędzania czasu z chorym, robienia zakupów, przygotowania i pomocy przy spożywaniu posiłków, towarzyszenia podczas spaceru i wizyt u lekarza, usługi w zakresie reintegracji społecznej i zawodowej, oświatowo-kulturalnej, organizacji czasu wolnego tj. zajęć fitness, wyjazdów na turnusy rehabilitacyjne dla seniorów porządkowe, a także usługi z zakresu dystrybucji materiałów reklamowych w trójmiejskich punktach informacji turystycznej, lotnisku czy gdyńskiej gastronomii.Beneficjentami są osoby starsze w wieku 55+ oraz niepełnosprawne, jak również podmioty zlecające usługi sprzątania oraz usługi rozwożenie materiałów.

Spółdzielnia socjalna Estetica Expert - Spółdzielnia działa w trzech sferach: usługach, szkoleniach i sprzedaży, w formie świadczenia usług kosmetologii estetycznej, prowadzenia szkoleń kosmetycznych, których ukończenie przez uczestników zostanie potwierdzone certyfikatem MEN, a także kursów z dziedziny kosmetyki dla kobiet osadzonych w aresztach. Zabiegi przeprowadzane są przez profesjonalistów w dziedzinie kosmetologii.
Po odbytych szkoleniach proponują odbycie stażu i praktyk w ich salonie. Są również do dyspozycji w przypadku wszelkich pytań kursantów. Zajmują się też sprzedażą urządzeń i asortymentu do salonów kosmetycznych.

Spółdzielnia Socjalna [email protected] - Spółdzielnia świadczy usługi w dwóch sferach działania: usługi turystyczne oraz hotelarstwo na terenie Trójmiasta i okolic. Beneficjentami jest młodzież, studenci oraz turyści odwiedzający Trójmiasto.

Spółdzielnia socjalna 100 procent
- Spółdzielnia świadczy usługi w zakresie produkcji statuetek, nagród, upominków i elementów wyposażenia wnętrz w unikatowej technologii zatapiania elementów w akrylu. Beneficjentami są osoby zagrożone wykluczeniem społecznym, w tym niepełnosprawne intelektualnie oraz długotrwale bezrobotne. Spółdzielnia jest mocno zaangażowana w działalność na rzecz tej grupy. Zorganizowała min. I Pomorską Konferencję na Rzecz Osób z Zespołem Downa, współpracuje ze Szkołą Specjalną w Sopocie, Polskim Stowarzyszeniem na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym czy Uniwersytetem Medycznym w Gdańsku.

Spółdzielnia Socjalna Kooperacja - Spółdzielnia została założona 2014 przez Gminę Miasta Sopotu, Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta Koło w Gdańsku oraz Caritas Archidiecezji Gdańskiej. Celem Spółdzielni Socjalnej Kooperacja jest umożliwienie osobom pozostającym bez pracy oraz wykluczonym społecznie aktywizacji zawodowej, a także prowadzenie reintegracji społecznej osób zatrudnionych w spółdzielni.Spółdzielnia zajmuje się pozyskiwaniem miejsc pracy dla osób długotrwale bezrobotnych, podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i wszystkich tych, które nie radzą sobie samodzielnie na rynku pracy.

Spółdzielnia Socjalna Świetlica edukacyjna Stonoga
- Spółdzielnia działa w obszarze edukacji, rozwoju oraz rozrywki poprzez realizację zadań z zakresu opieki dziennej nad dziećmi, organizacji imprez okolicznościowych, animacji na festynach i wydarzeniach kulturalnych, edukacyjnych oraz rozrywkowych, prowadzenia warsztatów artystycznych, nauki przez zabawę, koordynację wydarzeń integrujących pokolenia – zarówno dla mam z małymi dziećmi jak i dla seniorów, dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Beneficjentami są dzieci w wieku 2-10 lat, rodzice dzieci w wieku 0-10 lat oraz seniorzy. Spółdzielnia działa na rzecz lokalnej społeczności i dostarcza mieszkańcom dzielnicy Osowa ciekawą ofertę spędzania wolnego czasu w sposób kreatywny i integrujący pokolenia.

Spółdzielnia Socjalna Krąg
- spółdzielnia zajmuje się przede wszystkim handlem artykułami używanymi, w tym meblami, sprzętem AGD, RTV, książkami i tym wszystkim co stanowi wyposażenie mieszkania lub biura. Zajmuje się także naprawą i konserwacją mebli i artykułów wyposażenia mieszkań tak, aby artykuły te nadawały się do sprzedaży. Spółdzielnia zakłada otwarcie kilku placówek handlowych z artykułami używanymi na terenie Gdańska i poza nim. Celem nadrzędnym jest maksymalizacja zatrudnienia osób po kryzysach psychicznych (w tym schizofrenii).

Projekt Podaj Dalej Ciepło

Stowarzyszenie Pomóż Sąsiadowi w Rumi

Stowarzyszenie "Pomóż Sąsiadowi" powstało z inicjatywy kilku mieszkańców Rumi w 2001 roku. Głównym celem stowarzyszenia jest niesienie pomocy osobom bezdomnym, ubogim, rodzinom wielodzietnym, osobom niepełnosprawnym oraz dzieciom z rodzin patologicznych.

Stowarzyszenie Wspólnota Serc
- Priorytetem działania Stowarzyszenia jest udzielenie szeroko rozumianej pomocy dzieciom i młodzieży o specjalnych potrzebach edukacyjnych, zwiększenie udziału osób niepełnosprawnych w życiu społecznym Gdańska, a także udzielenie wsparcia ich rodzinom.

Fundacja Pro Caritate Gedanensis - Przedsiębiorstwo społeczne Bar Mleczny "Domowy" w Gdyni. Inicjatywą, realizowaną przez Fundację Pro Caritate Gedanensis, jest przedsiębiorstwo społeczne prowadzone od maja 2013 roku.Działalność Baru oparta jest o zatrudnienie osób ze szczególnymi trudnościami w znalezieniu się i funkcjonowaniu na rynku pracy. Jest to miejsce aktywizacji społecznej i rehabilitacji zawodowej osób z niepełnosprawnościami, w tym długotrwale bezrobotnych.

Gdańskie Stowarzyszenie Epileptyków - Stowarzyszenie działa na wielu płaszczyznach na rzecz poprawy zdrowia i warunków życia osób niepełnosprawnych ze szczególnym uwzględnieniem chorych na epilepsję poprzez wykonywanie zadań w zakresie, m.in. Ochrony i promocji zdrowia, upowszechniania kultury fizycznej, sportu, turystyki i sztuki, działalności oświatowej, promocji i organizacji wolontariatu czy zjednoczenia osób niepełnosprawnych i chorych na epilepsję, a także ich najbliższych i chętnych do współpracy.

PODAJ DALEJ CIEPŁO - kliknij i zagłosuj!

W czerwcu zapłaciliśmy w sklepach mniej niż w maju

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie