Chorwacja lepsza od Turcji. Zadecydował jeden gol [ZDJĘCIA]

(AIP)
Chorwacja wygrała z Turcją 1:0 na otwarcie rywalizacji w grupie D turnieju Euro 2016.

„Powtórzyć tę piękną wędrówkę sprzed 18 lat” - proszą piłkarzy chorwackie media. W 1998 roku Chorwacja na mundialu we Francji sięgnęła po brązowy medal. Takie same aspiracje ma drużyna Ante Cacića. - Medal? Po to jedziemy - ucina selekcjoner Chorwatów.

Przewaga Chorwacji nad Turcją była bezdyskusyjna. Od początku dyktowali tempo gry, a pierwszą groźną akcję stworzyli już w 4. minucie - wtedy ekwilibrystycznym wolejem minimalnie spudłował Ivan Rakitić. Jak uderzać z powietrza pokazał Luka Modrić. Pomocnik Realu Madryt wykazał się szóstym zmysłem, wiedział gdzie czekać w momencie wybicia piłki przez Selcuka Inana. W 42. minucie Modrić skorzystał z bezpańskiej piłki, strzelając z dystansu zwycięskiego gola.

Ataki Turków były nieskładne i tylko szczęściu mogą zawdzięczać, że nie przegrali spotkania wyżej. W poprzeczkę trafiał Darijo Srna i Mario Mandżukić. Wielokrotnie świetnie bronił Volkan Babacan.