Chojniczanka wygrała z Puszczą Niepołomice

Piotr Hukało
Scenariusz drugiego meczu Chojniczanki w I lidze do złudzenia przypominał spotkanie z ubiegłego tygodnia. Podopieczni Mariusza Pawlaka przeważali w pierwszej połowie, całą drugą grali z przewagą jednego zawodnika, co ostatecznie przyczyniło się do zainkasowania kompletu punktów.

Uwagę nielicznej grupy kibiców, którzy wybrali się do Krakowa, aby zagrzewać piłkarzy Chojniczanki, przykuł z pewnością Felipe Godinho. Występ ostatniego nabytku żółto-biało-czerwonych w meczu z Puszczą wcale nie był pewny. Ostatecznie działaczom udało się załatwić wszystkie sprawy papierkowe i Portugalczyk zagrał od samego początku.

Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando Chojniczanki. Nasz zespół dochodził do sytuacji podbramkowych. Zawodziła jednak skuteczność. Niepołomiczanie starali się wystraszyć piłkarzy "Chojny", stawiając na twardą defensywę. Nieustępliwa gra w obronie dwukrotnie zaowocowałaby faulem w polu karnym. Najpierw w 15 min Tomasz Mikołajczak domagał się podyktowania jedenastki, a później z podobnymi roszczeniami do arbitra podbiegł Artur Pląsawski, popychany w polu karnym przez byłego gracza "Chojny" Michała Mikołajczyka.

Co nie udało się drużynie Pawlaka w pierwszej połowie, powiodło się w drugiej. Sprawę Chojniczance ułatwił Paweł Strózik, który w 55 minucie obejrzał drugie żółtko. Podobnie jak w ubiegłym tygodniu, żółto-biało-czerwoni grając w przewadze… stracili bramkę. Po rzucie rożnym w polu karnym najwyżej wyskoczył Paweł Moskwik. "Chojna" nie pozostała długo dłużna. 5 minut po stracie, Artur Pląskowski doprowadził do wyrównania, dobijając piłkę odbitą od słupka. Puszcza na stratę zareagowała brutalną grą. Sędzia w czasie ostatniego kwadransa musiał 4 razy sięgać do kieszeni po kartkę.

Decydującą bramkę w 87 minucie zdobył Maciej Ropiejko, który dobił piłkę odbitą od poprzeczki przez Grzegorza Wojdygę.

Puszcza Niepołomice - Chojniczanka Chojnice 1:2 (0:0)

Bramki: 1:0 Paweł Moskwik (63), 1:1 Artur Pląskowski (66), 1:2 Maciej Ropiejko (87)

Puszcza: Sobieszczyk - Szymonik, Biernat, Wallacel, Mikołajczyk (46 Zontek) - Moskwik (88 Czychowski), Strózik, Nowak (67 Uwakwe), Kałat, Janik - Cholewiak

Chojniczanka: Jałocha - Iwanicki, Jankowski, Radler, Chyła - Ostalczyk, Feciuch, Pląskowski, Godinho (51 Ropiejko), Ikegami (86 Jędrzejczyk), Mikołajczak (75 Wojdyga)

Żółte kartki: Strózik, Wallace, Szymonik, Zontek, Uwakwe (Puszcza) oraz Jankowski, Feciuch, Pląskowski (Chojniczanka)

Czerwona kartka: Paweł Strózik (Puszcza, 56 min., za drugą żółtą).

Sędziował: Paweł Malec (Łódź)