Chojniczanka wygrała trzeci mecz w tym sezonie. Zadecydował złoty strzał

Maciej Gapinski
Piłkarze Chojniczanki wygrali trzeci pojedynek w tym sezonie. Podopieczni trenera Mariusza Pawlaka pokonali w Suwałkach miejscowe Wigry 1:0.

To nie był piękny mecz w wykonaniu obu zespołów. Co prawda obie drużyny miały swoje sytuacje bramkowe, ale niewiele z nich wynikało. Dla kibiców Chojniczanki najważniejsze jest jednak to, że drużyna trenera Mariusza Pawlaka jedną z takich okazji zamieniła na bramkę.

Można powiedzieć, że chojniczanie "wpakowali" rywalom bramkę do szatni. W 45. minucie spotkania złotym strzałem z dystansu popisał się Maciej Rogalski. Jak się później okazało, była to jedyna bramka w tym pojedynku. Dodajmy - bramka na wagę trzech punktów.

W drugiej połowie spotkania gra się zaostrzyła, a arbiter spotkania często wyciągał z kieszeni żółte kartoniki. Chojniczance bardzo zależało jednak na utrzymaniu prowadzenia. Cel udało się zrealizować.

Po siedmiu kolejkach w I lidze Chojniczanka ma na swoim koncie 10 punktów i zajmuje 10. miejsce ligowej tabeli.

W kolejnej batalii drużyna Mariusza Pawlaka zmierzy się przed własną publicznością z Dolcanem Ząbki (niedziela, 20 września, godz. 19).