Chojniczanka lepsza od Druteksu-Bytovii

RR
Rafał Grzelak dał zwycięstwo Chojniczance w sobotnim sparingu z Druteksem-Bytovią Foto Pawel Skraba / Polskapress
W sobotnim sparingu w Chojnicach na zmrożoną murawę wybiegli pomorscy I-ligowcy. Atut własnego terenu wykorzystała Chojniczanka, która pokonała 1:0 Drutex-Bytovię. Jedynego gola zdobył Rafał Grzelak.

To były już drugie tej zimy sprawdziany dla zespołów Mariusza Pawlaka oraz Tomasza Kafarskiego. Chojniczanka 16 stycznia mierzyła się z ekstraklasowym Górnikiem Zabrze, z którym przegrała w Grodzisku 0:2. Z kolei Drutex-Bytovia - tego samego dnia - zremisowała 1:1 z GKS Przodkowo (III liga).

Teraz obaj nasi I-ligowcy mogli się więc sprawdzić z równorzędnymi przeciwnikami, na sztucznej murawie. Lekką przewagę, z racji miejsca rozgrywania meczu, miała oczywiście Chojniczanka. Zaprocentowało jednak doświadczenie Rafała Grzelaka, który w 30. minucie huknął z daleka i nie dał szans Gerardowi Bieszczadowi. Później akcji podbramkowych nie brakowało, ale bramkarze nie skapitulowali już ani razu.

W zespole z Bytowa zagrał w drugiej połowie Michał Rzuchowski. 22-letni pomocnik jest ostatnio w rezerwach Ruchu Chorzów, a znany jest także dobrze kibicom Arki Gdynia, w której grał przez dwa i pół sezonu. Bytovia we wtorek zmierzy się jeszcze w Bydgoszczy z Wigrami Suwałki.

Chojniczanka - Drutex-Bytovia 1:0 (1:0)
Bramka:
1:0 Rafał Grzelak 30

Chojniczanka: Podleśny - Lisowski, Garbacik, Kieruzel, Pietruszka - Rogalski, Zawistowski, Majtyka, Rybski, Grzelak - Mikita. W II połowie grali także: Loska, Czerwiński, Kosakiewicz, Niedziela, Podgórski, Machalewski, Mrozik, Kostrzewa, Biernat.

Bytovia: Bieszczad - Bąk, Wróbel, Chomiuk, Czarnecki - Kryszak, Serafin, Poczobut, Janeczko, Jakóbowski - Surdykowski. (II połowa) Laskowski - Opałacz, Kožans, Wilczyński, Jastrzembski - Wojach, Rzuchowski, Janeczko (61 Lachowicz), Wacławczyk, - Nwaogu, Klichowicz