Chojniczanka Chojnice zremisowała ze Zniczem Pruszków

KM
Lucyna Nenow / Polska Press
Chojniczanka Chojnice w spotkaniu 4. kolejki I ligi zremisowała na swoim boisku z ekipą Znicza Pruszków.

Chojniczanka rozpoczęła spotkanie mocnym akcentem i już w 5 minucie wyszła na prowadzenie po golu Marcina Biernata, który wykorzystał podanie Rafała Grzelaka. Wydawało się, że gospodarze pójdą za ciosem, bo momentalnie „siedli” na rywali wysokim pressingiem.

Jednak to Znicz, w 16 minucie, wpakował piłkę do siatki. Stało się tak po błędzie bramkarza chojniczan, Michała Dumieńskiego. Strzelcem bramki był Aleksander Jagiełło, były piłkarz Lechii i Arki. Za chwilę goście mogli podwyższyć na 2:1, ale dobrej sytuacji nie wykorzystał Przemysław Kita. Pierwsze 20 minut spotkania było naprawdę ciekawe.

Potem jednak gra stała się, mówiąc wprost, nudna. Z biegiem czasu, zwłaszcza w drugiej połowie, spotkanie zamieniło się w to, co popularnie nazywa się typowym meczem walki, a bardziej kolokwialnie: kopaniną. Zawodnicy nie oszczędzali swoich kości i sędzia raz po raz sięgał po żółte kartki.

W końcówce jedni i drudzy mieli jeszcze swoje okazje, ale mecz zakończył się remisem.

Chojniczanka Chojnice – Znicz Pruszków 1:1 (1:1)
Bramki: Maciej Biernat (5) – Aleksander Jagiełło (16)
Chojniczanka: Dumieński – Lisowski, Kieruzel, Markowski, Biernat (72 Kosakiewicz) – Niedziela (72 Kozłowski), Grzelak (78 Mrozik), Zawistowski, Kryszak, Biskup – Mikita
Znicz: Misztal – Kucharski, Mysiak, Zembrowski, Zaborowski – Bartoszewicz, Niewulis (87 Długołęcki), Stryjewski, Banaszewski (75 Kopciński), Jagiełło - Kita (78 Paluchowski)