sportowy24
  Chojniczanka Chojnice jest gotowa do nowego sezonu w Fortuna...

  Chojniczanka Chojnice jest gotowa do nowego sezonu w Fortuna 1. Lidze

  Zdjęcie autora materiału

  Dariusz Knopik

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Deleu to jeden z najbardziej doświadczonych piłkarzy w ekipie Chojniczanki. Na koncie ma 178 meczów w ekstraklasie

  Deleu to jeden z najbardziej doświadczonych piłkarzy w ekipie Chojniczanki. Na koncie ma 178 meczów w ekstraklasie ©Anna Kaczmarz

  Chojniczanka jest już gotowa do piątkowego meczu z Sandecją Nowy Sącz inaugurującego nowy sezon w Fortuna I Lidze. Celem jest wywalczenie awansu do ekstraklasy.
  Deleu to jeden z najbardziej doświadczonych piłkarzy w ekipie Chojniczanki. Na koncie ma 178 meczów w ekstraklasie

  Deleu to jeden z najbardziej doświadczonych piłkarzy w ekipie Chojniczanki. Na koncie ma 178 meczów w ekstraklasie ©Anna Kaczmarz

  Zmieniony zespół Chojniczanki został zaprezentowany podczas specjalnej konferencji prasowej. Przypomnijmy, że między sezonami z drużyną pożegnało się dwunastu zawodników, w tym wielu kluczowych jak: Rafał Grzelak, Piotr Kieruzel, Wojciech Lisowski czy Adam Ryczkowski. W ich miejsce przyszło dziesięciu nowych piłkarzy. Do najbardziej znanych należą: Deleu, Kamil Sylwestrzak czy Wojciech Trochim.


  >> Więcej informacji z regionalnych boisk piłkarskich w poniedziałkowym Magazynie Sportowym Gazety Pomorskiej. Możesz kupić też e-wydanie <<<

  - Ci zawodnicy, których pozyskaliśmy w tym okienku transferowym „chodzili” po mojej głowie i dyrektora sportowego Maćka Chrzanowskiego od dawna - wyjaśniał Jarosław Klauzo, wiceprezes klubu. - Tak się złożyło, że teraz udało się ściągnąć tylu piłkarzy, z którymi rozmawialiśmy już od dwóch, trzech lat czy krócej od roku czy pół. Te wszystkie transfery są przemyślane. Nigdy nie było naszym zamiarem ściągać tylko zawodników doświadczonych powyżej trzydziestego roku życia lub też tylko młodych. Tak to się ułożyło. Jeśli chodzi o młodych zawodników, to trzeba sobie jasno powiedzieć, że kwoty odstępnego za ich pozyskanie są bardzo duże i zwyczajnie nas na nich nie stać - wyjaśnił wiceszef Chojniczanki.

  Więcej wiadomości sportowych, zdjęcia, wideo, relacje live na www.pomorska.pl/sport

  - Dzięki zarządowi udało się zebrać dobrą grupę piłkarzy - powiedział trener Przemysław Cecherz, który także jest nową postacią w Chojniczance. - Jestem zadowolony z kadry, którą posiadam. W tym krótkim okresie przygotowawczym zawodnicy pracowali bardzo ciężko. Teraz moją rolą i kapitana Pawła Zawistowskiego jest dbać, aby grupa była zjednoczona, by podążała w jednym kierunku i ku jednemu celowi. Ja pozostanę wierny swoim pasjom, takim jak zaangażowanie i ciężka praca. Tego będę wymagał od zawodników. Jeśli uda się mi dotrzeć do głów i umysłów piłkarzy, to będziemy robić postępy w naszej grze, ku uciesze, tych wszystkich, którzy nam kibicują - podkreślił szkoleniowiec.

  Każdy z nowych zawodników w kilku słowach przedstawił się, a każdy z nich podkreślał, że znalazł się w Chojnicach, by pomóc klubowi w zrealizowaniu celu jakim jest walka o awans. Ekstraklasa to jest co o czym marzą wszyscy w Chojnicach. Dwa razy się nie udało, więc wszyscy są przekonani, że spełni się powiedzenie:„do trzech razy sztuka”.

  - Nie ma się co oszukiwać, mydlić oczu i mówić coś innego, żeby będziemy grać o utrzymanie, a wiadomo, że naszym celem jest ekstraklasa - mówi Paweł Zawistowski, kapitan zespołu. - Przyszli bardzo dobrzy zawodnicy, którzy wzmocnili zespół - dodał.

  Jak powiedział wiceprezes Klauzo to jeszcze nie koniec wzmocnień w Chojniczance. Według niego jeszcze przed meczem z Sandecją mogą pojawić się dwaj nowi piłkarze. Ado zakończenia okienko transferowego w końcu sierpnia na pewno będą kolejni zawodnicy.

  https://pomorska.pl/stadion-mistrzostw-swiata-powaznie-uszkodzony-ulewne-deszcze-spowodowaly-osuniecia-ziemi/ar/13346496

  Dodajmy, że zmienił się sponsor tytularny rozgrywek na zapleczu ekstraklasy. Nice została zastąpiona przez Fortunę. Umowa między zarządami I Ligi oraz Fortuna Online Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. została podpisana na trzy lata. Dzięki nowej umowie kluby mają otrzymać więcej pieniędzy.

  DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU


  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Sport z kraju i ze świata

  Zobacz więcej na Sportowy24.pl

  Sportowy24 na Facebooku

  Galerie

  GOL24 na Facebooku