Chciał zainwestować miliony, a teraz czuje się oszukany

  Chciał zainwestować miliony, a teraz czuje się oszukany

  R. Kiewlicz, P. Rydzyński

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Zdaniem Macieja Grabskiego, władze Gdańska nie wywiązały się z umowy z nim
  1/3
  przejdź do galerii

  Zdaniem Macieja Grabskiego, władze Gdańska nie wywiązały się z umowy z nim ©Przemek Świderski

  Na parterze miały się pojawić obiekty handlowe, obok miał też powstać hotel dla odwiedzających Gdańsk biznesmenów i akademik dla studentów pomorskich uczelni odbywających staże.

  - Miasto w umowie zobowiązało nas do postawienia w ciągu trzech lat budynku o powierzchni biurowej 20 tys. m kw. Będzie to biurowiec najwyższej klasy A. Chcemy, aby swoje siedziby znalazły tam koncerny o światowej renomie - tłumaczył Grabski kilka miesięcy temu.

  W ubiegłym roku Grabski zawarł z miastem umowę. W zamian za przekazanie mu działki o powierzchni 3,5 ha, wartej 54 mln złotych, pod nową inwestycję, miał on zbudować na rzecz miasta 221 mieszkań. Wywiązał się z tego 7 listopada 2008 r. Wydział Gospodarki Komunalnej otrzymał do dyspozycji 221 mieszkań na Oruni. Wszystko w ramach umowy z tzw. programu "Grunt za lokale" .

  Biznesmen twierdzi, że z umowy nie wywiązało się jednak miasto. Pomimo że przekazał on mieszkania, do dzisiaj nie podpisano z nim umowy wieczystej dzierżawy działki .

  Największym problemem jest mały dom, stojący na działce - według Grabskiego nie miało tam być żadnej zabudowy. Od terenu niezabudowanego Grabski może odliczyć podatek VAT, a od działki, na której stoi dom - nie.

  - Z samego tylko podatku VAT, którego nie mogę odliczyć, straciłem już kilkanaście milionów złotych. Nie licząc pieniędzy wyłożonych na mieszkania oraz szkody, które poniosę w wyniku niezrealizowanej inwestycji przy Olivii - wylicza Grabski.
  1 3 »

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo