"Chcę tu pracować", czyli odkrywamy rynek pracy. Odcinek 12: tapicer SITS

Akcja specjalna Chcę tu pracować
Wideo
od 16 lat
W kolejnym odcinku naszego cyklu "Chcę tu pracować" prowadzący zaprosił widzów do Grudziądza. Tam działa fabryka mebli SITS, której produkty nie tylko wpisują się w aktualnie panujące trendy, ale zdarza się także, że wyprzedzają modę. Kluczowym stanowiskiem w firmie jest tapicer. Dba on o produkt, który finalnie trafia do klienta. Sprawdzamy, jak wygląda jego praca, a także, na jakie benefity może liczyć.

Fabryka mebli SITS. Kiedy została założona? Gdzie znajduje się polska siedziba firmy?

Firma SITS została założona w 1993 r. Jakość usług, jakie oferuje, pozwala na długofalową współpracę z meblarskim gigantem, firmą IKEA. Polska placówka firmy SITS znajduje się w Grudziądzu. Należy do Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Każdy mebel wyprodukowany w SITS jest nie tylko jej wizytówką, przypada do gustu nawet najbardziej wymagającym klientom.

Rozwój, jakość, dbałość o detale, ale przede wszystkim unikatowy styl, to cechy, które wyróżniają SITS na rynku. Meble wpisują się w obecnie panujące trendy, a także wyznaczają kolejne, wyprzedzając bieżącą modę. To właśnie dzięki takiemu podejściu produkty SITS można znaleźć na wszystkich największych imprezach targowych.

Czym w fabryce mebli SITS zajmuje się tapicer?

Firma SITS w ciągu roku wytwarza około miliona sof i foteli. Takie wyniki są możliwe dzięki zaangażowaniu wielu wykwalifikowanych pracowników. Kluczowym stanowiskiem w firmie jest zawód tapicera. To do niego należy precyzyjny montaż elementów, z których składa się mebel, a także kontrola gotowego produktu.

Jakie warunki trzeba spełnić, żeby zostać tapicerem w firmie SITS?

Aby ubiegać się o stanowisko tapicera, trzeba mieć dobry wzrok, a także umiejętność myślenia przestrzennego. Kluczowymi cechami idealnego pracownika będą też: precyzja, samodzielność pracy, a także umiejętności techniczne. Przy rekrutacji najwyżej punktowane będzie wykształcenie zawodowe: tapicer.

Na jakie benefity mogą liczyć pracownicy firmy SITS?

Każdy nowy pracownik, który dołącza do firmy SITS, może rozwijać swoje umiejętności. Ma szansę na to, by zdobywać poziomy od P1 do P5, co wiąże się z wyższym wynagrodzeniem zarówno podstawy, jak i premii.

Dla pracowników są też przewidziane takie benefity, jak m.in.:

  • premie świąteczne
  • paczki dla dzieci
  • wczasy pod gruszą

Istotne znaczenie ma też system Motivizer z nowoczesną platformą online, którą wykorzystuje się do bezpośredniej komunikacji z pracownikiem. Każdy zatrudniony ma tam indywidualne konto, na które są przelewane pieniądze z funduszu socjalnego. Te środki można w dowolny sposób przeznaczyć na kulturę lub sport.

Każda nowo zatrudniona osoba otrzymuje premię za wdrożenie po okresie czterech miesięcy. Pracownik odbiera ją także za polecenie kandydata do pracy, gdy ten zostanie skutecznie przygotowany.

Czym jest system Kaizen?

W firmie SITS ważny jest system Kaizen, który polega na nieustannym ulepszeniu procesów zarządzania i produkcji, do której zachęca się też pracowników. Każdy zaakceptowany i wprowadzony pomysł zostaje nagrodzony 50 punktami, które można wykorzystać w aplikacji Motivizer.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki