Centrum Wzgórze wygrało w Rzeszowie

Patryk Kurkowski
W zaległym spotkaniu czwartej kolejki FGE Centrum Wzgórze wygrało na wyjeździe z AZS OPTeam Rzeszów. Było to trzecie zwycięstwo gdynianek w tym sezonie.

Nasze koszykarki rozpoczęły rewelacyjnie i w nieco ponad minutę odskoczyły rywalkom na 7 punktów. Fantastyczny start postawił Centrum Wzgórze w dobrej sytuacji, gdyż gdynianki mogły kontrolować grę.

Już w drugiej odsłonie podopieczne Vadima Czeczury wygrywały 24:13. Tym samym zapowiadało się na pewne zwycięstwo naszej ekipy. Rzeszowianki złapały jednak wiatr w żagle. Beniaminek ruszył w pogoń, która zakończyła się powodzeniem, bo na przerwę AZS OPTeam schodził ze stratą zaledwie "oczka".

W drugiej połowie walka była niezwykle wyrównana i właściwie obie strony mogły przechylić szalę na swoją stronę, ale w kluczowym momencie nieco lepiej spisały się koszykarki z Gdyni.

AZS OPTeam Rzeszów - Centrum Wzgórze Gdynia 62:64 (10:17, 26:20, 15:17, 11:10)

AZS OPTeam: Metcalf 23 (7), Kotnis 13 (1), Kuncewicz 10, Kaczmarska 8, Kędzia 4, Muoksiej 2, Rafałowicz 2, Krzywoń 0

Centrum Wzgórze: Bennett 15 (2), Misiuk 13, Dixon 11, Małaszewska 9 (1), Rhea 8 (2), Kassing 4, Marciniak 2, Śnieżek 0, Ziętara 0