Centrum Wzgórze wygrało w Pabianicach

Patryk Kurkowski
Centrum Wzgórze po znakomitym finiszu rozprawiło się w Pabianicach z miejscowym beniaminkiem - PTK. Gdynianki odniosły tym samym drugie zwycięstwo z rzędu i wciąż mogą poprawić swoją pozycję w tabeli przed końcem sezonu zasadniczego.

W Pabianicach pachniało jednak sensacją. Podopieczne Vadima Czeczury przez długi czas nie potrafiły odskoczyć słabym rywalkom. Gdynianki uczyniły to dopiero w ostatniej kwarcie, w której całkowicie zdominowały przeciwniczki. Centrum Wzgórze wygrało czwartą kwartę 29:9, a cały mecz 68:47.

Dzięki drugiemu zwycięstwu z rzędu (ogółem piąty triumf) poprawiła się sytuacja naszej drużyny, gdyż zmniejszyła się strata do poprzedzających ekip - szóstego w tabeli Matizola Lidera Pruszków i piątego KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski.

PTK Pabianice - Centrum Wzgórze Gdynia 47:68 (14:13, 12:9, 12:17, 9:29)

PTK: Sobczyk 19, Gajda 9 (1), Rozwandowicz 5, Piestrzyńska 4, Krajewska 3, Kowalska 3, Błaszczyk 2, Bogacka 2, Szałecka 0

Centrum Wzgórze: Rhea 18 (4), Bennett 15, Dixon 14 (1), Kassing 6, Ziętara 5 (1), Misiuk 4, Marciniak 4, Małaszewska 2, Śnieżek 0, Drop 0