MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Bytów, Słupsk, Lębork: Prawnicy doradzą w biurach za darmo

Karol Szymanowski
Mieszkańcy powiatu bytowskiego, słupskiego i lęborskiego będą mogli skorzystać z darmowych porad prawnych. Jest to możliwe dzięki projektowi "Bliżej prawa" bytowskiej Fundacji Rozwoju Lokalnego Parasol. Zyskał on dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej i zakończy się w marcu 2014 r.

- Projekt jest odpowiedzią na wciąż rosnące zapotrzebowanie na bezpłatne porady prawne i obywatelskie. Potrzebny jest osobom, których nie stać na korzystanie z płatnej pomocy prawnej - wyjaśniają działacze z Parasola.

Z bezpłatnych porad korzystać mogą mieszkańcy, którzy znajdują się w trudnej sytuacji życiowej.
- W tej grupie docelowej jest wysoki poziom bezrobocia, niski status materialny i poziom wykształcenia, licznie występujące patologie, brak dostępu do bezpłatnych porad prawnych oraz niska świadomość prawna - argumentują autorzy projektu.

Stworzenie projektu "Bliżej prawa" zbiegło się z otwarciem nowego biura fundacji Parasol w Bytowie. Teraz jej siedziba mieści się przy ulicy Pochyłej 34. Tam też świadczone są darmowe porady.
- Cieszę się, że fundacja jest otwarta na różne dziedziny życia społecznego. Projekt, dzięki któremu prowadzone będą bezpłatne porady dla mieszkańców gminy i powiatu, na pewno będzie wyrazem ogromnego wsparcia - mówi Adam Leik, wiceburmistrz Bytowa.

Biuro "Bliżej prawa" w Bytowie jest czynne w poniedziałki, środy i piątki w godzinach 8-16, we wtorki w godz. 10-19, a w czwartki w godz. 10.30-18.30.

W Lęborku biuro mieści się przy ul. Krzywoustego 1. Porad prawnych i społecznych jego pracownicy udzielają w poniedziałki, środy i piątki w godz. 7.30-15.30, a we wtorki i czwartki w godz. 9-17.
W Słupsku prawnicy czekają przy ul. Sienkiewicza 19. W poniedziałki i środy przyjmują w godz. 8-15, we wtorki w godz. 10-18 i w czwartki w godz. 11-19. W piątki słupskie biuro jest nieczynne.
Wszelkie spotkania najlepiej rezerwować telefonicznie, by nie narażać się na oczekiwanie w kolejce. Szczegóły na stronie internetowej www.fundacjaparasol.org oraz w biurach "Bliżej prawa".

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki