Bytovia Bytów z Podbeskidziem Bielsko-Biała podzieliły się punktami. Przy Mickiewicza wciąż czekają na wygraną

RR
Bytovia Bytów w tym sezonie jeszcze nie wygrała u siebie. W meczu z Podbeskidziem padł wynik remisowy Aneta Żurek
Sobotni mecz Bytovia Bytów - Podbeskidzie Bielsko-Biała był starciem drużyn, które bardzo dobrze rozpoczęły nowy sezon Fortuny I ligi. Obie starały się znaleźć sposób na rywala, ale ostatecznie mecz zakończył się remisem 1:1.

Bytovia Bytów bardzo dobrze radzi sobie na razie na wyjazdach (trzy zwycięstwa i bilans bramkowy 8:2), a w sobotę starała się o pierwsze zwycięstwo u siebie. Podbeskidzie Bielsko-Biała też radzi sobie na wyjazdach (dwa zwycięstwa po 1:0, w tym w Katowicach z GKS-em).

W środę Podbeskidzie pokazało moc w meczu z Wartą Poznań, którą rozbiło 4:1. Bramki dla "Górali" strzelali w tym meczu Guga Palawandiszwili (z rzutu karnego), Łukasz Sierpina (dwie) i Valērijs Šabala. Natomiast Bytovia pokonała w Niepołomicach Puszczę 3:1.

– Na pewno gramy super piłkę w defensywie, zespoły mają problem w ataku pozycyjnym. Nic tylko się cieszyć, że wygramy trzeci mecz z rzędu na wyjeździe - mówił po tym meczu Juliusz Letniowski, ofensywny pomocnik Bytovii, który Puszczy strzelił dwie bramki.

Sobotni mecz w Bytowie udowodnił, że Bytovia i Podbeskidzie są bardzo uważne w defensywie. Kibice oglądali więc wyrównane widowisko. Chwilę przed przerwą na prowadzenie gospodarzy wyprowadził Mateusz Kuzimski, który zdecydował się na strzał zza pola karnego. Kilka minut po wznowieniu gry po przerwie było już jednak 1:1, bo prostopadłe podanie Łukasza Sierpiny skrzętnie wykorzystał Valerijs Sabala.

Rezultat 1:1 utrzymał się tylko dlatego, że później bardzo dobrą dyspozycję w bramkach udowodnili Andrzej Witan (Bytovia) oraz Rafał Leszczyński (Podbeskidzie).

Podczas meczu futbolu australijskiego w Adelajdzie kłótnia fanów przerodziła się w bójkę