Abdou Razack Traore jeszcze w barwach Lechii Gdańsk
Abdou Razack Traore jeszcze w barwach Lechii Gdańsk Tomasz Bołt/Polskapresse
Abdou Razack Traore odżył w Turcji. Wydawało się, że wkrótce odejdzie z Gaziantepsporu, ale teraz pokazuje, że może być gwiazdą tego zespołu.

Traore w pięciu kolejkach w ogóle nie pojawił się na boisku. Burkińczyk był bliżej odejścia z zespołu niż powrotu na boisko. Mówiło się nawet o powrocie do polskiej T-Mobile Ekstraklasy, a zainteresowanie miały wykazywać Legia Warszawa, Lech Poznań i Śląsk Wrocław. Turecki klub jednak nie puścił Razacka i wiedział co robi.

Startujemy z naszym profilem na Twitterze. Czas rozruszać serwis i pokazać, że 140 znaków wystarczy, by oddać sportowe emocje.

— Sport DB (@baltyckisport) September 8, 2013

W szóstej kolejce dostał swoją szansę i ją wykorzystał. Od tego czasu gra regularnie. W ostatniej kolejce ligowej strzelił dwa gole! Po pierwszej połowie Gaziantepspor remisował z Konyasporem 1:1. Na początku drugiej części Traore dwa razy trafił do siatki w ciągu sześciu minut. Jego zespół prowadził 3:1, ale ostatecznie padł remis 3:3. Gaziantepsporo z Razackiem w składzie zdobył jednak aż siedem punktów na osiem, które ma na swoim koncie. Bramki z tego meczu, także strzelane przez Traore można zobaczyć TUTAJ