Budowlani Łódź pokonali Ogniwo Sopot w finale Pucharu Polski

KM
Rugbiści Ogniwa Sopot przegrali w Łodzi z Budowlanymi 6:17 w finale Pucharu Polski. Gospodarze zapewnili sobie zwycięstwo dwoma przyłożeniami w drugiej części spotkania.

Puchar Polski został w tym roku wznowiony po trzech latach przerwy, by wypełnić pół roku bez rozgrywek ligowych. Przerwa wynika z przejścia ligi na system wiosna-jesień.

W decydującym starciu mierzyli się Budowlani Łódź i Ogniwo Sopot. Do przerwy 6:3 prowadzili sopocianie, dla których wszystkie punkty zdobył Wojciech Piotrowicz. Niestety, w drugiej połowie Piotrowicz dwukrotnie mylił się z karnych, a łodzianie po dwóch przyłożeniach celnie kopali także z podwyższeń i dzięki temu wygrali 17:6.

Tym samym po raz szósty w swojej historii sięgnęli po Puchar Polski. Ogniwo straciło szansę na dziesiąte trofeum.

Budowlani Łódź - Ogniwo Sopot 17:6 (3:6)

Punkty dla Ogniwa: Piotrowicz 6

Ogniwo: Wojtkuński, Rau, Wilczuk - Mokrewcow, A.Piotrowski - Rogowski, Przychocki, Zeszutek - Plichta - Piotrowicz - Czasowski, Szablewski, Szczepański, Mrowca - Żuk oraz Irla, Gruza, Karol, Zając, Nitschke, M.Piotrowski, Gwozdecki, Hodura