Brązowy medal był bardzo blisko

Weronika Lizakowska, zawodniczka Kościerskiego Uczniowskiego Klubu Sportowego Remus zajęła piąte miejsce w finale Halowych Mistrzostw Polski, które odbyły się w Toruniu.

Była bliska zdobycia medalu, jednak zabrakło doświadczenia w tego typu imprezach.

Trener kościerskiej zawodniczki Wojciech Pobłocki podkreśla, że chociaż liczył na medal, to piąte miejsce jego podopiecznej jest dużym sukcesem. Weronika Lizakowska startowała na dystansie 2 kilometrów i uzyskała czas 6 minut i 34 sekundy.

- Wynik jest bardzo dobry, bo jest to drugi wynik w tabelach krajowych - mówi Wojciech Pobłocki. - Bieg układał się bardzo dobrze, bo po pierwszym kilometrze Weronika plasowała się na trzeciej pozycji. Niestety, na ostatnich czterystu metrach zabrakło determinacji i w końcówce biegu nasza zawodniczka za późno finiszowała. Zabrakło trzech sekund, by zdobyć brązowy medal.

Z kolei Patryk Serkowski, wystartował na dystansie 800 metrów. Bieg eliminacyjny ukończył na drugiej pozycji i dostał się do finału, w którym ostatecznie zajął ósmą pozycję. Wojciech Pobłocki podkreśla, że samo wejście do finału było niewątpliwym sukcesem. Damian Narloch na 800 metrów zajął 11 miejsce, natomiast Dawid Szreder uplasował się na dystansie 2 kilometrów poza pierwszą dwudziestką.