Brąz się oddalił od Vistalu Łączpolu

Janusz Woźniak
Przykrą niespodziankę sprawiły swoim sympatykom szczypiornistki Vistalu Łączpolu Gdynia. Wczoraj, w pierwszym meczu play-off o brązowy medal, uległy AZS Politechnice Koszalin 30:31. W grze do trzech zwycięstw jest więc 1:0 dla akademiczek z Koszalina. Drugie spotkanie, także w Gdyni, w poniedziałek o godzinie 14.30.

Początek pierwszego spotkania należał do zespołu gości, który zyskał dwubramkową przewagę.
Gdynianki dość długo szukały swojego rytmu gry, ale po kwadransie wyszły na pierwsze prowadzenie (7:6). Kibicom, a pewnie i samym zawodniczkom trenera Jerzego Cieplińskiego, wydawało się, że teraz będzie już "z górki". I było, ale do czasu. Gospodynie prowadziły do przerwy czterema bramkami (19:15), a w 34 minucie nawet powiększyły tę przewagę do pięciu goli (21:16). Ambitny zespół z Koszalina nie zamierzał jednak przegrywać bez walki. Na kwadrans przed końcem spotkania był remis 27:27 i wszystko mogło się jeszcze zdarzyć. Końcówka była emocjonująca - remisy 28:28. 29:29, 30:30 - ale ostatnią bramkę zdobyła w tym meczu Tatiana Bilenia, Białorusinka w barwach AZS, która w całym spotkaniu zdobyła tych goli aż 13.

- To był i nadal jest rywal do pokonania, a brązowy medal tego sezonu nadal do zdobycia. Zawodniczki muszą jednak do kolejnych spotkań wyjść bardziej skoncentrowane i zagrać skuteczniej - powiedział trener gdyńskich szczypiornistek Jerzy Ciepliński.

Vistal Łączpol Gdańsk - AZS Politechnika Koszalin 30:31 (19:15)

Vistal Łączpol: Sadowska, Mikszto - Sulżycka 6, Głowińska 4, Białek 1, Szwed 3, Mateescu 4, Duran 5, Koniuszaniec 5, Kulwińska, Kobzar 2

AZS Politechnika: Szywierska, Morawiec - Szostakowska, Olek, Bilenia 13, Dworaczyk 7, Muchocka 2, Całużyńska 4, Chmiel 1, Szafulska 3, Błaszczyk 1, Leśkiewicz