Bramkarz reprezentacji Rosji został raniony podczas meczu w Podgoricy [WIDEO]

RR
Meczowi Czarnogóry z Rosją towarzyszyły wielkie, pozasportowe emocje
Meczowi Czarnogóry z Rosją towarzyszyły wielkie, pozasportowe emocje Risto Bozovic
O Czarnogórze znowu głośno. Tym razem nie popisali się pseudokibice w Podgoricy, którzy doprowadzili dwukrotnie do przerwania, a w efekcie do odwołania meczu eliminacji Euro 2016 pomiędzy Czarnogórą a Rosją. Już kilka sekund po rozpoczęciu spotkania ranny został Igor Akinfiejew.

Igor Akinfiejew, bramkarz reprezentacji Rosji, został trafiony w głowę odpaloną racą. Rzucił ją nieznany pseudokibic reprezentacji Czarnogóry. W efekcie tego zdarzenia spotkanie eliminacyjne zostało przerwane, a golkipera zastąpił na boisku Jurij Łodygin. Akinfiejew ma podejrzenie wstrząśnienia mózgu oraz poparzoną szyję.

Niemiecki arbiter Deniz Aytekin po pół godzinie wznowił grę, ale to nie był koniec ekscesów. W 66. minucie Rosjanin Roman Szyrokow nie wykorzystał rzutu karnego i ponownie zawrzało na trybunach. Tym razem sędzia już nie zamierzał narażać piłkarzy na niebezpieczeństwo. Mecz został odwołany, a UEFA - oprócz walkowera na korzyść Rosji - nałoży zapewne wysokie kary dla federacji Czarnogóry.

Foto Olimpik/x-news

Piłkarze reprezentacji Czarnogóry w eliminacjach Euro 2016 występują w grupie G. W czterech meczach zdobyli zaledwie 5 punktów. Identyczny dorobek ma Sborna. W grupie G prowadzi Austria (5 meczów - 13 punktów) przed Szwecją (5 meczów - 9 punktów).

W eliminacjach mistrzostw świata w 2014 Czarnogórcy byli grupowymi rywalami Polaków. Zajęli wówczas 3 miejsce, tuż przed biało-czerwonymi. W Podgoricy padł remis 2:2, a w Warszawie 1:1.