BRAK LEKÓW w aptekach. W aptekach może brakować leków. Informacja o lekach zagrożonych brakiem dostępności w aptekach LISTA LEKÓW

  • Dziennik Łódzki

Agnieszka Jędrzejczak

LISTA LEKÓW zagrożonych brakiem dostępności w aptekach. W aptekach może brakować leków. Leki niedostępne w aptekach! Informacja o lekach których może brakować w aptekach została ogłoszona przez Ministerstwo Zdrowia. Na liście są leki, środki spożywcze specjalnego przeznaczenia żywieniowego, a także wyroby medyczne. Sprawdź listę leków, których może brakować w aptekach.

Tych leków może brakować w aptekach!

Lista leków z ograniczoną dostępnością w aptekach wydłuża się z miesiąca na miesiąc. Rodzaj deficytowych produktów pozostaje jednak niezmienny. Wciąż z trudem kupimy m.in. insuliny, leki przeciwzakrzepowe, leki na astmę, nadciśnienie czy szczepionki.

Najnowszy załącznik z LISTĄ LEKÓW zawiera aż 338 pozycji. To więcej, niż jesienią ubiegłego roku, kiedy na liście było 311 produktów zagrożonych dostępnością. Niektóre leki na liście znajdują się od kilku miesięcy.

LISTA LEKÓW: Leki niedostępne w aptekach

Ministerstwo Zdrowia opublikowało listę leków i produktów zagrożonych brakiem dostępności w aptekach

Na czarną listę trafiają te preparaty, których braki odnotowano w przynajmniej 5 procentach aptek w województwach. Aktualne informacje o brakach trafiają do Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego, który przekazuje je do resortu zdrowia.

LISTA LEKÓW ZAGROŻONYCH BRAKIEM DOSTĘPNOŚCI W APTEKACH

 archiwum Polska Press

BRAK LEKÓW w aptekach. W aptekach może brakować leków. Infor...

Farmaceuci mówią otwarcie, że braki w aptekach to wina tzw. mafii lekowej. Tworzy ona odwrócony łańcuch dystrybucji, czyli odsprzedaje hurtowniom i pośrednikom leki kupione przez apteki. Produkty te następnie wywożone są za granicę i sprzedawane drożej. Na tym zarabiają właściciele hurtowni i aptekarze.

Czytaj więcej: Nielegalny eksport leków w Polsce. Pacjenci bez lekarstw ratujących życie i zdrowie

Zobacz też: Brakuje leków. Są wywożone za granicę

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

17.03.2019, 15:01

Waadza wie, które leki są wywożone za granicę nielegalnie i zamiast to ukrócic, to pokazuje nam listę tych leków! Władza malowana.

14.03.2019, 10:43

I co na to rząd w szczególności minister zdrowia?! Może najwyższy czas to ukrócić a winnych przykładnie ukarać np. odbierając koncesję, zezwolenie itp. jak zwał tak zwał! DO ROBOTY!

13.03.2019, 19:39

Nie mozna tej listy lekow zrobic na pdf aby potem pobrac a nie jakis ponad 20 zdjec przegladac

12.03.2019, 20:36

777 jestem chora psychicznie i przekręcam wyrazy.
To silniejsze ode mnie, bo to choroba

08.03.2019, 08:54

...a ja czasami daje pijakom na wino (jak jestem w Polsce)...a co mi tam, jak grzecznie poprosza, to czasami kopsne im na drina.Pijakow wiec czasami wspieram drobnom kwotom.  :D 

07.03.2019, 23:15

Idioto  :rolleyes: , nawet nie potrafisz się porządnie pod kogoś podszywać.Kup sobie nowe okulary ciulu, chociaż nawet z lepszymi brylami się nie kapniesz w czym rzecz.  

07.03.2019, 22:01

W dniu 17.01.2019 o 12:38, piotr mieczyslaw napisał: brak lekarzy,brak pielegniarek,brak lekow ino politykow nie brakuje !
 
Durniu... tak wlasnie ciebie okreslam  :D

07.03.2019, 14:13

W dniu 05.03.2019 o 08:23, Lechita z Białego Boru napisał: DR  pETRU  JEST  NAPRAWDĘ  DOBRY  CZEGO  NA  NIEGO  PSIOCZYCIE  Gdyby  do  tego  doszedł  Palikot  i  Cimoszewicz...Dobrze,  że  narodek  w  Miastku  to  rozumie  bi  inaczej  PiS  wszędzie  by  rządził. A  zasiłki  daje  nam  PO  a  nie  kto  inny. PiS  się  podszywa  pod  obecne  sukcesy  a  to  przeciezi   to  osiągnięcia  PO  mimo, iż  zabrali  im  Amber  Gold. Ale  przyjdzie  czas. że  będą  Amber  Gold  oddawać
Jeżeli ty jesteś z Białego Boru, to zapewne jesteś PO-tomkiem tzw.POP-ów czyli nie jesteś Polakiem jedynie ( tak jak wyznaczył wam funkcje  bandyta josiw przysyłając do Polski) PEŁNIĄCY OBOWIĄZKI POLAKA, więc nie szczuj na Polaków i nie uzewnętrzniaj swoich sowieckich PO-glądów, mimo, że to niejest polska gazeta tylko szmatławiec zwany CAJTUNGIEM.

06.03.2019, 11:55

najpierw przeczytaj artykul i moje ogloszenie, a nastepnie komentuj.
 
dziekuje
janek krongboon
massagewarsaw gmail com

06.03.2019, 10:55

i właśnie przeciw sprzedażom fałszywych leków są te działania , wcześniej były opychane nie tylko w internecie ale też w ''legalnych '' aptekach ...teraz  garażowa robota farmaceutyczna zniknie , bo to są trutki a nie leki

05.03.2019, 22:07

Co słychać u niedoważonego łososia?

05.03.2019, 21:58

777 jestem psychicznie chora i muszę przekręcać wyrazy, to silniejsze ode mnie.

05.03.2019, 09:23

DR  pETRU  JEST  NAPRAWDĘ  DOBRY  CZEGO  NA  NIEGO  PSIOCZYCIE  Gdyby  do  tego  doszedł  Palikot  i  Cimoszewicz...
Dobrze,  że  narodek  w  Miastku  to  rozumie  bi  inaczej  PiS  wszędzie  by  rządził. A  zasiłki  daje  nam  PO  a  nie  kto  inny. PiS  się  podszywa  pod  obecne  sukcesy  a  to  przeciezi   to  osiągnięcia  PO  mimo, iż  zabrali  im  Amber  Gold. Ale  przyjdzie  czas. że  będą  Amber  Gold  oddawać

05.03.2019, 09:16

wSZYSTKIEMU  JEST  WINIEN  NIE  KTO  INNY  JAK  pIs. nAWET  ROZBIOROM  pOLSKI  I  II WOJNIE  ŚWIATOWEJ

04.03.2019, 22:07

DALI MAJOM ZAROBEK KOszTYM KRAJU I CIEMNEGO LUDA.=WOL NY RYNEK PO BALL CYR KU...

04.03.2019, 11:46

przestaną ludziska sie truć

01.03.2019, 18:15

Ale na utrzymanie baz i zolnierzy amerykanskich, udzial w wojnach amerykanskich, dotacje dla Rydzyka i swoje nagrody rzad ma pieniadze ? Na co placimy skladki i podatki ?

28.02.2019, 18:38

I co na to nasz kochany " praworządność i sprawiedliwy " rząd. Ważniejsze są machloje z działkami i wieżowca, niż zdrowie obywateli. Chwalą się ciągle jak to chwytają kontrabandę, a w tym przypadku nie umieja zrobić porządku? Tylko to by było mało widowiskowe, im potrzeba poklasku i bycia na świeczniku.

28.02.2019, 09:26

Leków brak, bo są w panice wykupywane przez Wielką Brytanię, by zapełnić magazyny. Wciąż nie wiadomo co zdecyduje szalony Brytyjski Parlament. Dlatego idą do nich. Po marcu powinno się uspokoić.

27.02.2019, 22:01

Srałem tam!

27.02.2019, 13:59

Reszta NIE, Ty TAK!

27.02.2019, 09:15

Nie dostałeś leków w aptece? Przykre...

27.02.2019, 09:13

Umówmy się, wypłacanie 500+ jest proste i łatwe. Ot - ciężko zarobione pieniądze Polaków się przelewa na konta. Potem w blasku reflektorów Jarosław czy Mateusz kreują się na supermeno-batmanów, dobrodziejów.
Ale jakoś ci supermeno-batmani wymiękają tam, gdzie trzeba wykazać prawdziwe talenty. Służba zdrowia, farmacja, opieka nad starszymi, edukacja. W tych dziedzinach jest źle, a nawet gorzej niż źle. Także powinni się przymknąć i nie tracić energii na ośmieszanie PO. Bo wcale nie są od nich lepsi.

26.02.2019, 08:44

Co słychać u niedoważonego łososia?

24.02.2019, 21:38

błagam o pomoc

pomagam.pl/andrzejkulis