Boisk Orlika najwięcej na Pomorzu

  Boisk Orlika najwięcej na Pomorzu

  Kazimierz Netka

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Około 1200 gmin w kraju pragnie uczestniczyć w programie "Moje Boisko Orlik - 2012". Prym jednak wiedzie województwo pomorskie. Ono znajduje się w ścisłej czołówce regionów, które - za pośrednictwem wojewodów - występują do ministra finansów o wsparcie budowy boisk w ramach tego programu.
  W Człuchowie już na Orliku kopią piłkę. Tam przekazano miejscowej społeczności drugie w kraju, a pierwsze w Pomorskiem takie boisko.

  Przypomnijmy, że program "Moje Boisko Orlik - 2012" został zainaugurowany z inicjatywy ministra sportu i turystyki. Przedstawiony został społeczeństwu 23 listopada 2007 roku, podczas expose premiera. Założeniem programu jest udostępnienie społeczeństwu możliwości aktywnego uprawiania sportu.

  W ramach każdego projektu planowana jest budowa dwóch boisk: piłkarskiego i wielofunkcyjnego oraz zaplecza. W 2012 roku przynajmniej jeden Orlik powinien być w każdej gminie. Razem - 2012 boisk - wynika z planów rządu.

  Jak przebiega realizacja budowy takich obiektów sportowych mówiono podczas posiedzenia Pomorskiego Komitetu Monitorującego Programy Rozwoju Regionalnego, w tym kontrakt wojewódzki, w ramach którego program Orlik jest wspierany.

  Z relacji Marka Golińskiego, sekretarza komitetu, dyrektora Wydziału Zarządzania Funduszami Europejskimi Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego, wynika, że gminy konsekwentnie urzeczywistniają swe plany i wkrótce można się spodziewać, że następne Orliki zostaną przekazane do użytku. Prawie gotowe są w gminach: Cewice, Debrzno, Przodkowo i Dzierzgoń. A to nie koniec.

  - Mamy najwięcej projektów w skali kraju - mówi dyrektor Marek Goliński. - Teraz jest ich 71, a wkrótce dojdą jeszcze trzy.

  Szykuje je powiat Człuchów, miasto Słupsk oraz gmina Liniewo. Dla porównania, w Opolskiem realizowanych jest zaledwie dziewięć projektów.
  1 »

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo