Bieg św. Dominika w Gdańsku. Taki upał, więc Kenijczycy są...

  Bieg św. Dominika w Gdańsku. Taki upał, więc Kenijczycy są pewni swego

  Paweł Kowalski

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Bieg św. Dominika w Gdańsku. Taki upał, więc Kenijczycy są pewni swego

  ©Karolina Misztal

  W tę sobotę miłośników sportu i gości Jarmarku św. Dominika czekają nie lada emocje. Oklaskiwać będziemy w Gdańsku zawodników, którzy w ramach 25. Biegu św. Dominika zmierzą siły na różnych dystansach.
  Bieg św. Dominika w Gdańsku. Taki upał, więc Kenijczycy są pewni swego

  ©Karolina Misztal

  Najciekawiej zapowiada się okrężny bieg elity mężczyzn na 10 kilometrów, stanowiący uliczne mistrzostwa Polski na tym dystansie. Podczas piątkowej konferencji prasowej w Klubie Lekkoatletycznym Lechia (organizator imprezy) zawodnicy kilku krajów uchylili rąbka tajemnicy o swoich szansach i o rywalach. Pewni swego są dwaj Kenijczycy z węgierskiej grupy biegowej. Uchodzący za faworyta wysoki 21-letni Silas Mwetich dał do zrozumienia, że postara się kontynuować sukcesy rodaków w gdańskiej imprezie i wygrać bieg.
  Na trasie będzie współpracował z kolegą z kraju, Isaacem Ngeno. Przeciw temu duetowi ruszy kawalkada polskich długodystansowców, spośród których największe szanse na odegranie czołowej roli ma ulubieniec publiczności, Marcin Chabowski. Zaliczany do krajowej elity Szymon Kulka stwierdził, że w sobotnim biegu, gdy temperatura może wskazać 30 stopni, trzeba będzie bardzo umiejętnie rozłożyć siły, nie forsować od razu zabójczego tempa, by nie osłabnąć i zachować moc do finiszowych metrów. To - jego zdaniem - zadecyduje o zwycięstwie. Ogółem na liście zgłoszeń do biegu elity figurują nazwiska 42 długodystansowców z Polski, Kenii, Ukrainy i Białorusi. Jest też jeden Marokańczyk, Abdrahim Elasri, legitymujący się czasem 29 minut i 25 sekund na 10 km. Będzie więc kogo oklaskiwać.

  A oto program wszystkich sobotnich biegów św. Dominika ze startem i metą na Długim Targu.

  Godz. 13.50 prolog „Goń św. Dominka” na 1200 metrów; godz. 14.30 wyścig wózkarzy kobiet i mężczyzn; godz. 15.05 bieg kobiet na 5 km; godz. 16.05 bieg mężczyzn na 5 km, godz. 17.30 bieg elity mężczyzn na 10 km, stanowiący 9. uliczne mistrzostwa Polski na tym dystansie; godz. 19.15 dekoracje zwycięzców biegów na scenie przy Neptunie. Koncertować będzie zespół „Hals”.

  Zobacz zjawiskowe polskie lekkoatletki!


  Agencja TVN


  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo