Bieg Św. Dominika. To będzie sportowy hit jarmarku

  Bieg Św. Dominika. To będzie sportowy hit jarmarku

  Rafał Rusiecki

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Bieg Św. Dominika. To będzie sportowy hit jarmarku

  ©Karolina Misztal

  Już 4 sierpnia w Gdańsku odbędzie się Bieg Św. Dominika. To będzie sportowy hit jarmarku.
  Bieg Św. Dominika. To będzie sportowy hit jarmarku

  ©Karolina Misztal

  To będzie sportowy hit Jarmarku św. Dominika w Gdańsku. Jedyny w Polsce bieg rozgrywany w centrum starówki, w otoczeniu wspaniałych kamieniczek gdańskiego traktu królewskiego. To nadaje mu wyjątkowego charakteru. Wydarzenie będzie także okazją do spotkania gwiazd sportu. W ramach tegorocznej edycji w biegu kobiet na dystansie 5 km - Lotto Cup przygotowano 500 miejsc startowych, a w biegu mężczyzn na tym samym dystansie, gdzie główną nagrodę ufunduje Ministerstwo Sportu i Turystyki do dyspozycji jest 700 miejsc startowych. W tych biegach przewidziano nagrody za łączoną klasyfikację drużynową. Wystartuja w nich amatorzy i profesjonaliści.

  Z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości organizator przygotował atrakcyjny medal dla uczestników.

  Biegu św. Dominika otworzy bezpłatny prolog „Goń św. Dominika” 1200 m dla 1500 uczestników (rodzice z dziećmi, młodzież, starsi). Marszobieg wystartuje z centrum Długiego Targu w Gdańsku, z metą przy fontannie Neptuna. Z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości uczestnicy wystąpią w gratisowych białych i czerwonych koszulkach. Więcej informacji w regulaminie na www.biegdominika.com.

  Mężczyzn, którzy dysponują odpowiednimi wynikami organizator zaprasza do rywalizacji w biegu elity mężczyzn Orlen Cup - mistrzostwa Polski 10 km. Zapisy na stronie www.biegdominika.com.

  Jakub Wójcicki po meczu Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk: Nie tak wyobrażaliśmy sobie początek sezonu  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo