Bieg św. Dominika. Hit sportowego lata w Gdańsku

  Bieg św. Dominika. Hit sportowego lata w Gdańsku

  Paweł Kowalski

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Bieg św. Dominika. Hit sportowego lata w Gdańsku

  ©Fot. Karolina Misztal

  Już w sobotę 4 sierpnia odbędzie się w Gdańsku jedna z najbardziej charakterystycznych i lubianych imprez sportowych - Bieg św. Dominika.
  Bieg św. Dominika. Hit sportowego lata w Gdańsku

  ©Fot. Karolina Misztal

  Organizatorzy imprezy, czyli Klub Lekkoatletyczny Lechia i miasto Gdańsk zapowiadają sportowy hit Jarmarku św. Dominika. Bieg św. Dominika to jedyny w Polsce bieg rozgrywany w centrum starówki, w otoczeniu wspaniałych kamieniczek gdańskiego traktu królewskiego. Wydarzenie będzie także okazją do spotkania gwiazd sportu.

  W ramach tegorocznej edycji w biegu kobiet na dystansie 5 kilometrów - Lotto Cup przygotowano 500 miejsc startowych, a w biegu mężczyzn na tym samym dystansie - MSiT Cup do dyspozycji jest 700 miejsc startowych. W tych biegach przewidziano nagrody za łączoną klasyfikację drużynową, w której startują amatorzy i profesjonaliści.

  Tegoroczna edycja gdańskiego biegu będzie miała wyjątkową oprawę. Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości organizator przygotował atrakcyjny medal dla wszystkich uczestników gdańskiej imprezy.

  Biegu św. Dominika otworzy bezpłatny prolog „Goń św. Dominika” na dystansie 1200 metrów dla 1500 uczestników. Wystartuja w nim rodzice z dziećmi, młodzież, ale także osoby starsze. Marszobieg wystartuje z centrum Długiego Targu, z metą przy fontannie Neptuna. Także z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości uczestnicy wystąpią w gratisowych białych i czerwonych koszulkach.

  Mężczyzn, którzy dysponują odpowiednimi wynikami organizator zaprasza do rywalizacji w biegu elity mężczyzn Orlen Cup, czyli mistrzostw Polski na 10 km. Zapisy na www.biegdominika.com.

  Tam również więcej szczegółów na temat zbliżającej się imprezy. „Dziennik Bałtycki” jest patronem prasowym gdańskiego biegu.

  Trzy Wrzuty: Cenny punkt Arki i walka o zaufanie kibiców Lechii


  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo