Bezlitosne Atomówki (ZDJĘCIA)

Po ponad miesięcznej przerwie siatkarki Atomu Trefla Sopot w sobotę wróciły na ligowy mecz do hali Ergo Arena. I zrobiły to w imponującym stylu, ponieważ dosłownie zdeklasowały zespół Stali Mielec ogrywając go 3:1 (15:25, 25:14, 25:15, 25:15).

Tylko przez chwilę wydawało się, że w Ergo Arenie dojdzie do sensacji. Trener Alessandro Chiappini dał odpocząć mocno eksploatowanym w ostatnim czasie Małgorzacie Kożuch i Corinie Ssuschke-Voigt. Poza meczową "dwunastką" znalazła się także Izabela Bełcik.

Włoski szkoleniowiec wicemistrzyń Polski odwrócił proporcje dotyczące zagranicznych zawodniczek w porównaniu do ostatniego meczu Ligi Mistrzyń w Zurychu. Tym razem na parkiecie pojawiła się tylko jedna "stranieri", a była nią rozgrywająca Alisha Glass. Szybko okazało się jednak, że takie ustawienie nie ma racji bytu. Atomówkom wciąż brakuje zgrania i było to bardzo widoczne. Głównie w tym trzeba upatrywać słabej postawy w inauguracyjnym, przegranym aż do 15 punktów secie.

Chiappini nie czekał na to, aż powtórzy się sytuacja ze Szwajcarii, gdzie niżej notowane rywalki urwały sopociankom dwa sety. Posłał więc na parkiet swoje gwiazdy, a te wybiły zawodniczkom Stali z głowy to, że mogą wyjechać z Trójmiasta ze zdobyczą punktową. W kolejnych setach mecz był już jednostronnym widowiskiem. Po tym, jak udało się opanować sytuację, do gry weszły zmienniczki i nie dały się już zaskakiwać.

Pełne spotkanie w sopockiej drużynie rozegrała Dorota Świeniewicz. Ubiegłoroczna kapitan Atomu Trefla zdobyła 6 punktów i została wyróżniona jako zawodniczka spotkania.

W poniedziałek Atomówki rozegrają zaległy mecz z Impelem Gwardią Wrocław. Początek tego spotkania w Ergo Arenie o godz. 18.

Atom Trefl Sopot - Stal Mielec 3:1 (15:25, 25:14, 25:15, 25:15)