Beniaminek dał lekcję gry [GALERIA ZDJĘĆ, WIDEO]

Szczypiornistki kościerskiego UKS PCM przegrały na własnym terenie z KPR Kobierzyce.

Mecz był rozgrywany w nowej hali sportowej w Starej Ki-szewie, która nie przyniosła szczęścia kościerskim piłkarkom. Chociaż początek spotkania wskazywał na łatwe zwycięstwo gospodyń, to w efekcie finalnym tak się jednak nie stało. Podopieczne Dariusza Męczykowskiego szybko wyszły na prowadzenie 5:1. Jednak później do głosu doszyły przyjezdne. W 25 minucie doprowadziły do remisu 9:9. Sama końcówka pierwszej odsłony również należała do zespołu z Kobierzyc. Szybkie kontrataki zaowocowały tym, że na przerwę schodziły z dorobkiem 11 oczek, a UKS miał ich na swym koncie o 2 mniej.

Drugą połowę znakomicie rozpoczął beniaminek, który szybko zaaplikował kościerzyniankom cztery bramki. Natomiast zawodniczki UKS-u przez 20 minut drugiej partii były tylko tłem dla przyjezdnych, o czym świadczy fakt, że pierwszą bramkę rzuciły dopiero po 10 minutach gry. Zespół Dariusza Męczykowskiego potrafił pokonać bramkarkę KPR-u tylko podczas rzutów karnych. Na pięć minut przed końcową syreną zespół z Kobierzyc prowadził siedmioma trafieniami. Na nic zdała się pogoń kościerzynianek w ostatniej fazie gry, bo ostatecznie mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem KPR Kobierzyce 25:19.

Kolejny mecz UKS rozegra w tę sobotę z Metraco Zagłębie Lubin. Natomiast 5 listopada nasze szczypiornistki podejmą Pogoń Balticę Szczecin.