Basket Gdynia się przełamał

Koszykarki Basketu Gdynia po dwóch kolejnych porażkach wreszcie sięgnęły po zwycięstwo. W hali Gdynia Arena pokonały drużynę JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec 71:62 (18:12, 12:16, 15:14, 26:20). Gdynianki zajmują piąte miejsce w tabeli Tauron Basket Ligi Kobiet.

W poprzednich meczach drużyna Basketu prezentowała słabą grę w obronie. Teraz defensywa spisywała się dobrze, ale za to dużej gorzej było z grą w ataku. W pierwszej połowie spotkania gospodynie zanotowały aż 22 starty, a mimo tego wygrały tę część spotkania 30:28. To pokazuje, że ta przewaga mogła być znacznie wyższa gdyby nie tylko błędów. Korzystny wynik drużyna z Gdyni mogła zawdzięczać dobrej postawie w pierwszj kwarcie spotkania i skutecznej defensywie. Jednak przed końcem pierwszej połowy Zagłębie objęło jednopunktowe prowadzenie. Basket je odzyskał, bo za trzy punkty trafiła Tatiana Troina.

W trzeciej kwarcie nadal trwała wyrónana walka i gdynianki tylko o jeden punkt powiększyły przewagę. Wreszcie ostatnia odsłona spotkania to dominacja Basketu, który w pewnym momencie prowadził już 64:48. Do końca spotkania gdynianki kontrolowały wydarzenia na parkiecie i odniosły zasłużone zwycięstwo.

Basket: Shields 12, Johnson 12, Skerović 9, Bibrzycka 5, Podgórna 0 oraz Suknarowska 11, Rembiszewska 6, Troina 5, Jakubiuk 5, Malone 4, Kotnis 2

Zagłębie: Sutherland 20, Bekasiewicz 13, McCallum 9, Antaczk 6, Swanier 2 oraz Dobrowolska 6, Głocka 4, Kaczor 2, Rozwadowska 0