Baltic Arena coraz bliżej

  Baltic Arena coraz bliżej

  Paweł Rydzyński

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Jest ważna decyzja w sprawie budowy stadionu. Aż 13 firm chce wykonać prace ziemne. Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz wydał decyzję o uwarunkowaniach środowiskowych, związanych z budową stadionu Baltic Arena.


  W komunikacie czytamy, że konieczne jest wykonanie tymczasowego odwodnienia terenu, przebudowy kanału melioracyjnego Warzywód III, należy także wskazać sposób i miejsce zagospodarowania ewentualnego nadmiaru mas ziemi.

  Adamowicz zwrócił również uwagę, aby materiały budowlane i tworzywa wykorzystane przy budowie stadionu były przyjazne środowisku, zaś zastosowane technologie ograniczały hałas.

  - Czekaliśmy na tę decyzję, to kolejny milowy krok do przodu - cieszy się Ryszard Trykosko, prezes budującej Baltic Arenę spółki BIEG 2012 - Dzięki niej możemy już występować do wojewody o pozwolenie na budowę stadionu.

  Zgodnie z harmonogramem przyjętym przez BIEG, wniosek o pozwolenie na budowę ma trafić na biurko wojewody pomorskiego Romana Zaborowskiego do końca lipca.

  Wniosek powinien być wydany do końca września. Procedura nie powinna napotkać na przeszkody - pamiętajmy, żeUrząd Wojewódzki kilka tygodni temu wydał decyzję lokalizacyjną dla budowy Baltic Areny (jest potrzebna, gdy obiektu nie ma w planie zagospodarowania przestrzennego). Zaborowski zwracał wówczas uwagę na "ekspresowe przygotowanie dokumentów, na które nieraz trzeba czekać kilka miesięcy, a nawet kilka lat".

  Trykosko brał wczoraj udział w posiedzeniu przedstawicieli polskich miast gospodarzy Euro 2012 we Wrocławiu. Po obejrzeniu stanu przygotowań stolicy Dolnego Śląska stwierdził krótko: - Nie mamy się czego wstydzić.

  W poniedziałek zakończyło się zbieranie ofert na prace ziemne przy budowie Baltic Areny. Do przetargu stanęło 13 firm. - Są to uznane przedsiębiorstwa i ciekawe oferty. Ale za wcześnie jest na podawanie szczegółów. Proszę dać nam dwa tygodnie na analizę - powiedział szef BIEG-u.

  14 listopada wyłoniona zostanie zwycięska oferta. Podpisanie umowy powinno nastąpić 15 grudnia, a już dzień później zwycięzca otrzyma teren pod budowę.

  Paweł Adamowicz wizytował wczoraj na Krakowcu tereny pod nowe ogródki działkowe. Przeprowadzają się tam działkowcy z Letnicy, wykwaterowani z terenów, na których powstaje Baltic Arena.

  - Będą tu mieli jak na Manhattanie - ze śmiechem skomentował Adamowicz.

  - Pierwsi działkowicze powinni zacząć się organizować w tym tygodniu - powiedział Andrzej Matyja, prezes Rodzinnych Ogródków Działkowych "Narwik".

  Na Krakowiec przeprowadzają się działkowcy z "Narwiku" i "Waryńskiego".

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Boltik

  Radzio (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 13 / 18

  Qrn zrobiliby coś z tą wsiuńską nazwą, jak obiecali.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo