Azoty Puławy lepsze od MMTS Kwidzyn

Rafał Cybulski
Kibice piłki ręcznej w Puławach byli w sobotę świadkami zaciętego i emocjonującego widowiska, którego stawką były ligowe punkty.

Na 30 sekund przed końcem spotkania kwidzyński MMTS przegrywał z Azotami jedną bramką, ale grał z przewagą dwóch zawodników. Niestety, to rywale zdobyli gola i kwidzynianie przegrali mecz na szczycie 28:30 (13:13).

Oba zespoły rozegrały dobry mecz, a sytuacja zmieniała się wielokrotnie. W pierwszej połowie, w pierwszym jej kwadransie nieco lepsi byli kwidzynianie, ale nie potrafili sobie wypracować przewagi większej niż dwie bramki. Potem nieco lepiej spisywali się gospodarze, lecz ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się remisem 13:13.

Pierwsze minuty po przerwie należały do siódemki MMTS. Kwidzynianie szybko zdołali wypracować sobie czterobramkową przewagę i w 36 min prowadzili 18:14.

Potem przez jakiś czas utrzymywali dystans, ale od stanu 18:21 stracili pięć goli z rzędu i w 47 min to gospodarze prowadzili już 23:21.

MMTS Kwidzyn jednak nie spasował i po dwóch golach Adriana Nogowskiego doprowadził do wyrównania. Ostatnie minuty meczu w Puławach były bardzo emocjonujące, a losy zwycięstwa ważyły się do samego końca. Szczypiorniści Azotów znowu zdołali odskoczyć na dwie bramki, ale gdy w końcówce na ławkę kar powędrowało dwóch puławian, wydawało się, że kwidzynianie uratują chociaż jeden punkt. Niestety, ta sztuka im się nie udała i przegrali z Azotami po raz trzeci z rzędu.

Najskuteczniejsi na boisku tym razem byli skrzydłowi. Dla Azotów 8 bramek zdobył Przemysław Krajewski, a dla MMTS tyle samo bramek zdobył Adrian Nogowski. Gospodarze potwierdzili także, że są jedną z twardo grających drużyn PGNiG Superligi, o czym świadczy aż 16 minut kar.

Azoty Puławy - MMTS Kwidzyn 30:28 (13:13)

Azoty: Stęczniewski, Sokołowski - Krajewski 8, Szyba 6, Łyżwa 5, Masłowski 4, Zinczuk 3, Jankowski 2, Afanasjew 1, Ćwikliński 1, Grzelak, Kus, Przybylski, Tylutki.

MMTS: Suchowicz, Szczecina - Nogowski 8, Daszek 5, Adamuszek 4, Mroczkowski 4, Orzechowski 3, Peret 3, Pacześny 1, Klinger, Łangowski, Rombel, Rosiak, Sadowski, Seroka.

Kary: Azoty - 16 min.; MMTS - 8 min.

Sędziowali: Andrzej Kierczak (Michałowice) - Tomasz Wrona (Kraków)