Awans Vistalu Łączpolu

Janusz Woźniak
Patrycja Kulwińska rzuciła Białorusinkom 11 bramek
Patrycja Kulwińska rzuciła Białorusinkom 11 bramek Tomasz Bołt
Piłkarki ręczne Vistalu Łączpolu Gdynia w dobrym stylu zapewniły sobie awans do 1/8 Pucharu Zdobywców Pucharów. Stało się tak po dwóch zwycięstwach nad białoruskim zespołem HK Gomel. W sobotę gdynianki wygrały 40:26, a w niedzielę ponownie okazały się lepsze 25:23.

Pucharowe mecze to zawsze rodzaj podróży w... nieznane. Dlaczego? Bo wiedza o rywalkach jest na ogół niewielka, bo międzynarodowa rywalizacja to nie to samo co krajowe rozgrywki ligowe. Katarzyna Duran mówiła, że sobotni mecz będzie takim rozpoznaniem sił, a sprawa awansu rozstrzygnie się w niedzielę.

To badanie sił trwało w sobotę tylko przez pierwsze 30 minut gry. W pierwszej połowie zawodniczki HK Gomel potrafiły nawet trzykrotnie wyjść na jednobramkowe prowadzenie. Kiedy jednak od stanu 7:7 w 16 minucie spotkania gdynianki rzuciły cztery bramki z rzędu (11:7), rywalki systematycznie traciły pomysł i animusz do dalszej gry. Oczywiście to był efekt naprawdę dobrej gry gospodyń. W 39 minucie, po bramce Katarzyny Koniuszaniec, przewaga naszej drużyny wzrosła już do 10 bramek (26:16) i jedyną niewiadomą pozostały rozmiary zwycięstwa Vistalu Łączpolu.

- Cieszy to zwycięstwo, cieszy dobra gra i tylko 9 popełnionych przez moje zawodniczki błędów technicznych, ale... przestrzegałem zawodniczki przed hurraoptymistycznymi nastrojami w obliczu spotkania rewanżowego. Jak na razie prowadzimy tylko do przerwy - mówił przed rewanżem trener Struzik.

Rewanż wcale nie był jednostronnym widowiskiem. Chociaż gdynianki kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie to w 50 minucie wygrywały zaledwie jedną bramką (20:19), aby zakończyć mecz dwubramkową różnicą.

- Cieszy awans, a zwycięstwa budują dobrą atmosferę w drużynie. Zobaczymy, co przyniesie nam los w kolejnej pucharowej rundzie, a teraz korzystając z dwutygodniowej przerwy w lidze zabieramy się do ciężkiej pracy - dodał trener Struzik.

Vistal Łączpol Gdynia - HK Gomel 40:26 (18:12) i 25:23 (14:10)

Vistal Łączpol: Gapska, Kowalczyk - Sulżycka 5 i -, Ziemienowicz 2 i 0, Królikowska, Białek 0 i 1, Krnić 1 i 0, Pawłowska 2 i 0, Zych 3 i 3, Mateescu 3 i 4, Duran 6 i 6, Koniuszaniec 7 i 2, Petrinja 2 i 4, Kulwińska 8 i 3, Andrzejewska 1 i 2

HK: Klimowicz, Smirnowa - Achramenka, Lachucina 2 i 5, Redka 5 i 6, Kołomojec 1 i 1, Maslow 3 i 2, Semianerika, Kurylina, Dronowa 8 i 2, Winakurowa, Jemeljanenka 3 i 3, Iljina, Dubałcowa 4 i 4