Automatyka Gdańsk z cennym zwycięstwem. Dwa gole Jana Stebera na wagę kompletu punktów

Automatyka Gdańsk wygrała bardzo zacięty mecz w Bytomiu z Polonią 3:2 w meczu Polskiej Hokej Ligi.

Hokeiści z Gdańska od początku meczu mieli dużo ochoty do gry i zdecydowanie dążyli do odniesienia zwycięstwa. Mieli kilka świetnych sytuacji, ale nie potrafili ich wykorzystać. Dopiero w 17 minucie po akcji Petra Polodny i Mateusza Danieluka bramkę dającą prowadzenie strzelił Jan Steber. Tej przewagi nie udało się długo utrzymać, bo już kilkadziesiąt sekund później wyrównującego gola strzelił Łukasz Krzemień.

W drugiej tercji znowu atak przypuścili zawodnicy Automatyki. I znowu długo trzeba było czekać na bramki. W końcowych minutach tej części spotkania gdańszczanie zdobyli aż dwie. Najpierw do bramki trafił Steber, a następnie Wołodimir Aleksiuk. Co ciekawe, po trzy asysty w tym spotkaniu zaliczyli Danieluk i Polodna.

W trzeciej tercji długo nic się nie zmieniało aż w 51 minucie gospodarze zdobyli kontaktową bramkę. Polonia zaatakowała, ale nie potrafiła wyrównać, a gdańszczanie nie wykorzystali wycofania bramkarza przez zespół gospodarzy.

W niedzielę Automatyka podejmie w "Olivii" drużynę Energi Toruń.

Polonia Bytom - MH Automatyka Gdańsk 2:3 (1:1, 0:2, 1:0)

Bramki: 0:1 Steber as. Polodna - Danieluk (16:36), 1:1 Krzemień as. Samusienko - Jaworski (17:18), 1:2 Steber as. Danieluk - Polodna (36:57), 1:3 Aleksiuk as. Polodna - Danieluk (39:10), 2:3 Stoklasa as. Turon (50:47)

Polonia: Studziński - Cunik, Stępień - Salamon, Kukuszkin, Stoklasa; Turon, Kamieniecki - Mularczyk, Krzemień, Jaworski; Galkins, Stawsisskij - Dybaś, Frączek, Wąsiński oraz Bodora, Samusienko, Filip, Sroka

MH Automatyka: Carogorodcew - Aleksiuk, Maly - Steber, Polodna, Danieluk; Tesliukiewicz, Dolny - Vitek, Rożkow, Stasiewicz; Kantor, Pastryk - Strużyk, Pesta, Marzec; Lehmann, Leśniak - Rompkowski, Smal, Szczerbakow

FIFA planuje znacząco zredukować liczbę piłkarzy, którzy mogą zostać wypożyczeni