Automatyka blisko dogrywki w Katowicach. Straciła gola na dziewięć sekund przed końcem meczu

MH Automatyka Gdańsk przegrała w Katowicach z Tauronem GKS 3:4. Gdańszczanie mogą mówić o dużym pechu, bo decydującego gola stracili na dziewięć sekund przed końcem spotkania.

Ten mecz planowo miał się odbyć w niedzielę. Jednak GKS zwrócił się z prośbą do Automatyki o zmianę terminu spotkania ze względu na epidemię grypy żołądkowej. Gdański klub na to przystał i pojedynek w Katowicach rozegrany został we wtorek.

Kibice obejrzeli bardzo interesujący i emocjonujący mecz. Już w 26 sekundzie gospodarze objęli prowadzenie, kiedy Jarosław Lorek pokonał Michała Kielera, który niespodziewanie zastąpił w bramce Tomasza Witkowskiego. Jeszcze w tej tercji Automatyka doprowadziła do wyrównania za sprawą celnego strzału Krzysztofa Kantora.

W drugiej tercji padł tylko jeden gol, a zdobyli go gospodarze, którzy w końcówce tej części spotkania osiągnęli przewagę. Kiedy na początku trzeciej tercji GKS Jeszcze podwyższył prowadzenie to wydawało się, że gdańszczanom będzie już trudno odwrócić losy spotkania. Jednak Jan Steber szybko zdobył kontaktowego gola i Automatyka ambitnie dążyła do strzelenia jeszcze jednej bramki. I cel osiągnęła na 28 sekund przed końcem spotkania, kiedy do wyrównania doprowadził Adam Skutchan i wydawało się, że w Katowicach będzie dogrywka. Niestety, gdańszczanie zagrali mało skoncentrowani, a GKS przeprowadził szybki atak i na dziewięć sekund przed końcem spotkania zapewnił sobie zwycięstwo. Automatyce nie pomogło wycofanie bramkarza.

Tauron GKS Katowice - MH Automatyka Gdańsk 4:3 (1:1, 1:0, 2:2)

Bramki: 1:0 Lorek as. Peca, Strzyżowski (0:26), 1:1 Kantor as. Skutchan (14:59), 2:1 Troshin as Barlock (36:33), 3:1 Nahunko as. Biały, Troshin (41:04), 3:2 Steber as. Kantor (43:13), 3:3 Skutchan as. Josepher, Steber (59:32), 4:3 Lymansky as. Bogdziul, Majoch (59:51)

Tauron GKS: Grajewski - Rąpała, Olearczyk; Strzyżowski, Sikora, Biały - Porejs, Krawczyk; Troshin, Nahunko, Bogdziul - Barlock, Musioł; Lymansky, Majoch, Lorek - Peca, Jaworski, Bielc

MH Automatyka: Kieler - Josepher, Kantor; Skutchan, Polodna, Steber - Wachowski, Wsół; Nasca, Kastel-Dahl, Pesta - Dolny, Lehmann; Strużyk, Rompkowski, Marzec - Nowak, Wrycza; Szczerbakow, Gościński, Różycki