Australian Open: Agnieszka Radwańska w półfinale! [ZDJĘCIA]

Rafał Musioł
Agnieszka Radwańska pokonała 6:1, 6:3 Hiszpankę Carlę Suarez-Navarro i awansowała do półfinału wielkoszlemowego turnieju Australian Open w Melbourne.

Mecz ćwierćfinałowy Agnieszki Radwańskiej, która w Australian Open rozstawiona jest z czwórką, z Hiszpanką Carlą Suarez Navarro (10) trwał godzinę i 24 minuty. Po tym czasie Polka wygrała 6:1, 6:3 i awansowała do półfinału.

Krakowianka rozegrała bardzo dobre spotkanie, w swoim stylu punktując rywalkę i wciągając ją w długie wymiany. Chwilowe problemy miała tylko w drugim secie, gdy Hiszpanka ze stanu 0:2 doprowadziła do remisu 3:3, jednak po chwili wszystko wróciło do normy. Polka dzięki wygranej wyrównała swój rekord trzynastu kolejnych wygranych z rzędu sprzed trzech lat.

Półfinałową rywalką Radwańskiej będzie rozstawiona z jedynką Serena Willimams. W ćwierćfinale Amerykanka pokonała 6:4, 6:1 Rosjankę Marię Szarapową (5). W tej fazie turnieju krakowianka była już w 2014 roku, ale nieoczekiwanie gładko przegrała wtedy z Dominiką Cibulkovą.

Press Focus/x-news

- Z Sereną dam z siebie wszystko. Nie mam nic do stracenia, a sporo do wygrania - oświadczyła Radwańska po meczu z Hiszpanką. W drugim półfinale zmierzą się lepsze z par Angelique Kerber (Niemcy, 7) - Wiktoria Azarenka (Białoruś, 14) i Johanna Konta (Wielka Brytania) - Zhuai Zhang (Chiny).

Serena Williams (USA, 1) - Maria Szarapowa (Rosja, 5) 6:4, 6:1