Atom Trefl Sopot wygrał w Bydgoszczy z Pałacem

Karolina Misztal
- Mam nadzieję, że przejdziemy Bydgoszcz i zakwalifikujemy się do dalszej części zawodów - tak przed wtorkowym meczem w ramach ćwierćfinału Pucharu Polski mówił Adam Grabowski, szkoleniowiec sopockich siatkarek. Atomówki zrobiły w tym celu pierwszy krok. Pokonały w Bydgoszczy tamtejszy Pałac 3:1 i są w komfortowej sytuacji przed rewanżem u siebie.

Sopocianki weszły w mecz znakomicie. Jeszcze na dobre obydwa zespoły się nie rozgrzały, a już nasze siatkarki prowadziły w "Łuczniczce" 8:1. Tak dużej przewagi nie mogły już zmarnotrawić, więc jasne się stało, że wygrają inauguracyjną partię. A zakończyła ją skutecznym atakiem Rachel Rourke.

W drugiej odsłonie gospodynie były już bardziej skoncentrowane i dały się tak zaskoczyć. W początkowej fazie seta gra toczyła się punkt za punkt. Przez chwilę wydawało się nawet, że Pałac zdoła wygrać tego seta. Atomówki udowodniły jednak w końcowych fragmentach, że dysponują lepszą siłą w ataku.

Kłopoty podopiecznych trenera Adama Grabowskiego zaczęły się zaraz potem. Sopocianki myślami były już chyba w autokarze, bo oddały inicjatywę gospodyniom. A te wykorzystały nadarzającą się okazję i szybko wyszły na prowadzenie 5:1. Co prawda pogoń mistrzyń Polski okazała się na tyle skuteczna, że mogły zakończyć ten mecz w trzech setach, ale pogubiły się na zakończenie. W tym momencie musiały więc odłożyć plany o szybszym powrocie do Trójmiasta i wziąć się do pracy w czwartym secie. Reprymenda trenera podziałała. Nasze siatkarki nie popełniały już seriami błędów. To pozwoliło im kontrolować przebieg ostatniej, jak się później okazało, partii tego spotkania. A mecz skutecznym obiciem bloku zakończyła Klaudia Kaczorowska.

Atom Trefl rozbił AZS Białystok

Sprawa awansu do turnieju finałowego Pucharu Polski Enea Cup wydaje się być przesądzona. Atomówki muszą jednak wcześniej jeszcze raz udowodnić swoją wyższość nad Pałacem. Rewanżowe spotkanie w hali 100-lecia Sopotu zaplanowane zostało w sobotę o godz. 16.

W tym roku gospodarzem turnieju finałowego jest Piła. Zawody z udziałem czterech najlepszych zespołów potrwają od soboty do niedzieli.

Pałac Bydgoszcz - Atom Trefl Sopot 1:3 (19:25, 22:25, 25:22, 17:25)

Pałac: Mazurek, Schulz, Martinez, Grejman, Adams, Czyżnielewska, Kuehn-Jarek (libero) oraz Krzywicka, Biedziak

Atom Trefl: Bełcik, Coimbra, Szełuchina, Łukasik, Rourke, Kaczorowska, Zenik (libero) oraz Podolec, Wilk, Cabrera