Atom Trefl przegrał we Włoszech

Karolina Misztal
W pierwszym meczu, w tym sezonie, w siatkarskiej Lidze Mistrzyń drużyna Atomu Trefla Sopot przegrała we Włoszech z zespołem Asystel Carnaghi 1:3 (16:25, 24:26, 25:21, 23:25).

Pierwszy set bez historii. Wprawdzie pierwsze dwa punkty zdobyły mistrzynie Polski, ale później na parkiecie dominowały Włoszki i pewnie wygrały.

W drugiej partii gospodynie prowadziły już 16:9. Atom Trefl pokazał jednak charakter doprowadzając do stanu 24:24. Ostatnie dwa punkty zdobyła jednak miejscowa drużyna i wygrała partię.

Set trzeci był dla sopocianek walką o pozostanie w grze i zagrały bardzo dobrze. Atom Trefl wygrywał już 23:13! I choć rywali zmniejszyły straty, to mistrzynie Polski zwyciężyły 25:21 i szykowały się do kolejnej partii.

W secie czwartym również była wyrównana walka, a prowadzenie zmieniało się nie raz. Najpierw było 6:3 dla gospodyń, a po chwili 8:6 dla sopocianek. Mistrzynie Polski wygrywały jeszcze 15:14, a potem remisowały 23:23. Końcówka tej partii jednak dla włoskiej drużyny, która wygrała 25:23 i całe spotkanie 3:1.

Asystel Carnaghi: Mojica, Klineman, Folie, Velijković, Barun, Bosetti, Parrocchiale (libero) oraz Vigano, Malagurski, Rondon.

Atom Trefl: Bełcik, Podolec, Pykosz, Rourke, Coimbra, Szeluchina, Zenik (libero) oraz Kaczorowska, Łukasik, Cabrera, Wilk, Kwiatkowska.