Atena ma młodzików

UKS Atena Gdańsk okazał się najlepszym zespołem młodzików floretowego turnieju dziewcząt i chłopców pod nazwą "Stacja Solidarność". To nie jest niespodzianka, bowiem Atena to aktualny mistrz Polski w kategorii młodzików.

Impreza odbyła się już po raz trzeci, a jej celem jest uczczenie Porozumień Sierpniowych w 1980 roku oraz popularyzacja wiedzy na temat najnowszej historii wśród młodego pokolenia. Wszyscy uczestnicy tych szermierczych zawodów otrzymali pamiątkowe upominki oraz materiały edukacyjne, które zostały przygotowane przez Europejskie Centrum Solidarności. Udział wzięło 14 zespołów.

W rywalizacji dziewcząt Atena I pokonała w finale drużynę De La Salle I 36:26. Atena I rywalizowała w składzie: Martyna Miłogradzka, Marta Mech, Natalia Muklewicz i Joanna Toporska. Trenerami drużyny są Konrad Pietrusiak i Krzysztof Walka.

W pojedynku o trzecie miejsce w turnieju Atena II wygrała z De La Salle II 36:27.

W zawodach floretowych chłopców również triumfowała drużyna Ateny I, która w finale pokonała De La Salle 36:26. Zwycięska drużyna wystąpiła w następującym składzie: Piotr Borowiec, Jerzy Wieliński, Adam Wiśniewski i Karol Łukasiewicz. Trenerami tego zespołu są Łukasz Szymański, Krzysztof Walka i Andrzej Witkowski.

W spotkaniu o trzecie miejsce Atena II wygrała z Ateną III 36:29. W weekend gdańszczanie wezmą udział w Pucharze Polski juniorów młodszych.