Asseco Prokom uległo Lokomotiwowi

Piotr Wiśniewski
Czwarta kwarta przesądziła o zwycięstwie w Gdyni Lokomotiwu-Kubań Krasnodar. Bronią Rosjan na mistrzów Polski okazały się rzuty za trzy. W decydującej kwarcie meczu goście raz po raz dziurawili kosz gdynian zza linii 6,75. Asseco Prokom przegrało z Lokomotiwem 72:81. To szósta porażka podopiecznych Tomasa Pacesasa w dziesiątym występie w Lidze VTB.

Asseco Prokom Gdynia - Lokomotiw-Kubań Krasnodar 72:81 (22:19, 16:20, 17:14, 17:28)

Asseco Prokom: Blassingame 17, Motiejunas 14, Łapeta 9, Frasunkiewicz 8, Lafayette 7, Kuebler 5, Seweryn 4, Szczotka 1.

Lokomotiw: Massey 23, Blakney 17, Bykow 19, Traore 9, Rivers 8, Szeleketo 5, Brezec 5, Grigoriew 2, Chalmers 2, Szuchowstow 0.