Asseco Gdynia z serią zwycięstw. To już trzecia wygrana z rzędu

Asseco Gdynia wygrało na wyjeździe z AZS Koszalin 72:69 w meczu Polskiej Ligi Koszykówki.

Asseco świetnie radzi sobie w lidze w ostatnim czasie. Mecz w Koszalinie początkowo był bardzo wyrównany i dopiero pod koniec pierwszej kwarty podopieczni trenera Przemysława Frasunkiewicza uzyskali trzy punkty przewagi. W drugiej kwarcie gdynianie mieli już dziesięć punktów przewagi, ale to nie był koniec emocji. Koszykarze AZS Koszalin w tempie błyskawicznym zmniejszyli stratę do jednego punktu.

W trzeciej kwarcie dobrze zagrali gospodarze i to oni objęli prowadzenie w meczu. Jednak ostatnia część spotkania to znowu dominacja Asseco, które po emocjonującej końcówce zanotowało trzecie kolejne zwycięstwo w rozgrywkach Polskiej Ligi Koszykówki.

AZS Koszalin - Asseco Gdynia 69:72 (17:20, 19:17, 18:16, 15:19)

AZS: Manigault 16, Nelson 16, Harris 15, Sikora 9, Wall 6, Brown 3, Zalewski 2, Nowakowski 2, Wrona 0

Asseco: Szubarga 23, Szczotka 16, Witliński 9, Ponitka 8, Żołnierewicz 8, Matczak 6, Szymański 2, Put 0