Asseco bez szans ze Stelmetem

Asseco Gdynia na ćwierćfinale zakończyło grę w Pucharze Polski koszykarzy. Gdynianie przegrali ze Stelmetem Zielona Góra 62:86 (16:23, 17:20, 21:23, 8:20).

Asseco bardzo chciało postarać się o niespodziankę w konfrontacji z mistrzem Polski. Koszykarze z Gdyni nie mieli jednak nic do powiedzenia w rywalizacji ze Stelmetem, który dominował na parkiecie od początku spotkania. Już na początku meczu drużyna z Zielonej Góry wypracowała sobie siedem punktów przewagi, a na koniec pierwszej połowy powiększyła ją do dziesięciu.

W drugiej połowie Stelmet osiągnął jeszcze bardziej wyraźną przewagę. Zwłaszcza czwarta kwarta to była dominacja mistrzów Polski, którzy powiększali przewagę i w efekcie odnieśli pewne i wysokie zwycięstwo.

Stelmet: Mateusz Ponitka 12, Moldoveanu 9, Zamojski 7, Borovnjak 4, Koszarek 3 oraz Bost 15, Djurisić 12, Gruszecki 9, Hrycaniuk 8, Szewczyk 4, Marcel Ponitka 3

Asseco: Hickey 17, Matczak 13, Parzeński 12, Frasunkiewicz 6, Szczotka 2 oraz Jankowski 4, Kowalczyk 3, Konopatzki 2, Kaplanović 2, Morozov 1, Czerlonko 0, Ahmedović 0