AS Roma - Real Madryt, mecz Ligi Mistrzów. "Królewscy" zdobyli rzymską twierdzę! [27.11.2018, wynik meczu, relacja]

Na zdjęciu: Karim Benzema. Mecz AS Roma - Real Madryt odbył się w ramach rozgrywek Ligi Mistrzów. "Królewscy" zdobyli rzymską twierdzę, pokonując rywala 2:0! [27.11.2018, wynik meczu, relacja] East News
Mecz AS Roma - Real Madryt, Liga Mistrzów. We wtorek (27.11.2018), w ramach 5. kolejki Ligi Mistrzów, w akcji zobaczyliśmy zespoły AS Roma i Realu Madryt. "Królewscy" jako jedyni wygrali w tym roku na Stadio Olimpico w Rzymie. Pokonali rywala 2:0 [27.11.2018, wynik meczu, relacja].

Po pierwszej połowie spotkania to gospodarze powinni prowadzić 1:0. Spektakularne "pudło" zanotował jednak Cengiz Under, który w doliczonym czasie gry nie trafił do bramki z trzech metrów. Kibice miejscowych mogli tylko złapać się za głowy.

W drugiej odsłonie natomiast Real bezlitośnie wykorzystał nieskuteczność rywali. Już dwie minuty po przerwie, po błędzie piłkarzy AS Roma, piłkę do siatki wpakował Gareth Bale. Z kolei w 59. minucie futbolówka dosyć niespodziewanie trafiła w polu karnym do Lucasa Vazqueza, a ten bezbłędnie wykończył akcję z bliskiej odległości.

W ostatnim meczu fazy grupowej Real Madryt zagra na Santiago Bernabeu z CSKA Moskwa, a AS Roma z Viktorią Pilzno na wyjeździe. Oba pojedynki zaplanowane zostały na 12 grudnia.

Wcześniej pisaliśmy

AS Roma - Real Madryt, Liga Mistrzów [gdzie oglądać, transmisja, stream, online, na żywo, wynik meczu]

Transmisję na żywo z meczu AS Roma - Real Madryt przeprowadzi stacja Polsat Sport Premium 2 (kanał jest dodatkowo płatny). Początek spotkania o godz. 21. Przedmeczowe studio rozpocznie się natomiast 10 minut wcześniej.

A gdzie oglądać na żywo mecz AS Roma - Real Madryt w internecie? Płatny stream online dostępny będzie na platformie IPLA.tv (minimalny koszt abonamentu wynosi 40 złotych).

AS Roma - Real Madryt, Liga Mistrzów: Walka o miano lidera grupy G

AS Roma i Real Madryt rywalizują obecnie o miano najlepszej drużyny w grupie G. Po czterech kolejkach na prowadzeniu są rzymianie, którzy mają nieco lepszy bilans bramkowy od swojego wtorkowego rywala.

Roma i Real miały już okazję rywalizować ze sobą w tej edycji Ligi Mistrzów. Pierwszy mecz pomiędzy tymi zespołami odbył się bowiem w Madrycie. Wówczas górą okazali się gospodarze pojedynku, którzy wygrali pewnie 3:0. Stadio Olimpico w Rzymie to jednak swego rodzaju twierdza, którą bardzo trudno zdobyć. Real zatem na pewno nie będzie miał tak łatwej przeprawy jak w pierwszej batalii.

- Czeka nas trudny mecz, kolejna bitwa. Chcemy wygrać grupę i trzeba to we wtorek pokazać. Jasne, że trzeba pokazać jaja, jak mówi trener, ale też trzeba zachować chłodną głowę - przestrzega Dani Carvajal, piłkarz Realu.

Warto dodać, że obie jedenastki są mocno podrażnione. W rozgrywkach ligowych Roma przegrała ostatnio z Udinese 0:1. Z kolei jeszcze bardziej bolesnej porażki doznał Real Madryt, który uległ w Primera Division Eibarowi aż 0:3.

- To był ciężki cios, to jest jasne, ale to za nami. Przeanalizowaliśmy to, rozmawialiśmy, postaramy się poprawić, ale tak samo jak przeminęły cztery zwycięstwa, tak samo musimy przejść dalej po porażce - mówi Santiago Scolari, szkoleniowiec Realu.

A jak wtorkową batalię analizują bukmacherzy? Za faworyta uchodzi Real Madryt (kurs na zwycięstwo - 2,1, na remis - 3,5, na wygraną AS Roma - 3,4).

Data meczu: 27.11.2018 (wtorek)
Mecz: AS Roma - Real Madryt
Transmisja: Polsat Sport Premium 2
Godzina: 21

Roma zagra z Realem o pierwsze miejsce w grupie i pewny awans. "Królewskich" na treningu odwiedził Raul. Carvajal: Musimy pokazać jaja