Arriva odwołała się

  Arriva odwołała się

  Paweł Rydzyński

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Prywatne konsorcjum PCC/ Rail Arriva złożyło protest od wyników przetargu na obsługę przewozów pasażerskich na linii kolejowej Bydgoszcz - Chełmża.
  Ten przetarg wywołał mnóstwo kontrowersji. Początkowo Arriva złożyła znacznie korzystniejszą ofertę od PKP Przewozów Regionalnych (prywatny przewoźnik chciał o ponad 2 zł mniejszą dopłatę do każdego kilometra), jednak Kujawsko-Pomorski Urząd Marszałkowski zdecydował o dogrywce, tłumacząc, że zmusza go do tego ustawa o zamówieniach publicznych.

  W dogrywce Arriva utrzymała swoją cenę, a państwowy przewoźnik - znając stawkę proponowaną przez rywala - opuścił cenę o jedną czwartą i wygrał przetarg.

  Arriva zarzuca konkurentowi dumping, zdaniem jej szefów PKP mogą w przyszłości chcieć "dotować" linię Bydgoszcz- Chełmża pieniędzmi z innych regionów. W woj. pomorskim PKP PR oczekują na przyszły rok dotacji wyższej o ok. 25 proc. w stosunku do roku obecnego.

  Szefowie Arrivy mówią, że jeśli Urząd Marszałkowski nie rozpatrzy pozytywnie ich odwołania, to skierują sprawę do Urzędu Zamówień Publicznych, a potem do sądu.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo